AnaSayfa / Eğitim Şart / 1. Sınıf için Çizgi Çalışmaları Örnekleri

1. Sınıf için Çizgi Çalışmaları Örnekleri

Çocukların dersleri sınıf çizgi çalışmaları ile geçiyorsa okuma yazma için temel oluşturulmaktadır. Çizgi çalışmaları anasınıfında ve birinci sınıfta tercih edilen çalışmalardır. Bu çalışmalar daha çok çocukların el becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

Çizgi çalışması yapan çocuklar bu çalışmalar ile yazı yazma kabiliyetlerini geliştirmektedir. Çizgi çekme çalışmalarında çocukların kalem tutmada gelişmeleri amaçlanmaktadır. Kalem tutma becerisi daha sonra değiştirilememektedir. O yüzden çocukların estetik bir el yazısına sahip olmaları için bu çizgi çalışmaları düzenli olarak yaptırılmalıdır.

El yazısı öğrenen çocuklar çizgi çalışmaları yaptıkları için harfleri daha okunaklı bir şekilde yazmaktadır. El yazısı ile çocuklar daha hızlı yazı yazmaktadır.

Çizgi çalışmaları anasınıfından itibaren çocuklara yazdırılmaya çalışmalıdır. Bu çizgi çalışmalarında tercih edilebilecek figürler daha çok düz çizgi çekmek üzerine değil farklı çizgi çekme tekniklerini bir arada kullanmak üzerine olmalıdır. Çocuklar farklı etkinlikleri ile bir arada bulunan ve sınıf çizgi çalışmaları yaparken tercih edilen çalışma yapraklarını ev ödevi olarak da yapabilir.

Birinci Sınıflarda Ev Ödevi Bilinci

Birinci sınıflar çizgi çalışmalarını hem okulda hem de evde yaparak devamlı olarak kendilerini geliştirmelidirler. Bu çalışma kağıtlarının ev ödevi olarak verilmesi çocuklarda ödev bilincini de geliştirecektir.

Çalışma kağıtlarını öğretmenler derste işlenen konulara göre hazırlamalı ve çocuklardan ertesi gün için yapmalarını istemelidir. Birinci sınıf çizgi çalışmaları ödev verildiğinde çocuklar sorumluluk bilincini kazanmakta ve ödev disiplinine sahip olmaktadır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Güzel Eğlenceli Boyama Sayfaları Örnekleri

Çocuklar eğlenceli boyama sayfaları ile boyama yapmayı daha çok sevmektedir. Boyama sayfalarında tercih edilen desenleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir