AnaSayfa / Kadınca / 18 yaş makyajı nasıl olmalı? İşte Tavsiyeler Ve Öneriler

18 yaş makyajı nasıl olmalı? İşte Tavsiyeler Ve Öneriler

18 yaşına basan bir genç kızın en büyük heveslerinden birisi makyaj’dır. Tabi bazı genç kızlar 18 yaşına gelmeden öncede makyaj yapıyorlar fakat 18 yaş özgürlük yaşı olduğu için kızlar bu konuda kendilerini özgür hissederler.

Şimdi 18 yaşına daha yeni girmiş genç kızların bilmesi gereken bazı makyaj ipuçlarını size bahsedeceğiz.

Biliyorsunuz ki günümüzdeki teknoloji çok gelişti. Özellikle sosyal medya üzerinde sürekli olarak fotoğraflar paylaşılıyor.

Genel olarak atılan fotoğraflar kıyafetler oluyor ve kızlarda giyim kuşamlarına çok büyük önem verdikleri için makyaj şart oluyor.

Gençlik döneminde olan bireyler bir an önce büyüyüp , kendilerini istediği şekilde görmek için başta makyaj olmak üzere birçok kriteri kullanmak isterler.

Makyaj dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisidir. Eğer yerinde ve zamanında iyi bir makyaj yapmazsanız sizi güzel yerine , çirkin gösterebilir.

Yeni makyaj yapmaya başlayan genç kız ilk olarak yaşı daha küçük olduğu için makyajı hafif yapmaya özen göstermelidir. Hiçbir zaman makyaj yaparken çok fazla aşırıya kaçmayın. Eğer aşırıya kaçarsanız sizi genç göstermek yerine daha yaşlı gösterir.

Dudaklar

Hem genç hem de taze bir cildiniz olduğu için dudaklarınıza yapacağınız makyaj hafif olmalı. Sizler her zaman kırmızı tonları tercih edin. Fakat şunu da unutmayın ki çok koyu yapılan kırmızı tonlar sizi kötü gösterebilir. Yani koyu kırmızı tonlarından uzak durun.

Gözler

Genç kızların en çok önem verdiği ve en iyi bildiği malzemelerden birisi de eyelinerdir. Gözlerinizde siyah bir eyeliner kullanırsanız sizi çok güzel gösterecektir.

Bir de gözlerinize ince ve uzun çizgiler yaparsanız hem bakışlarınız keskin olur hem de etkili olarak görünen gözleriniz daha ön plana çıkar.

Birçok genç kızın yüzünde sivilce olabilir bu gayet normal bir durumdur. Yüzünüzde bulunan sivilcelerden rahatsız oluyorsanız o zaman kapatıcı kullanarak sivilcelerinizi rahatça kapatabilirsiniz.

Fakat cildinizi çok uzun süre kapalı bir yerde ve havasız bir şekilde bırakmayın. Eğer bırakırsanız cilt sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sizler de yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri yaparak yaşınıza uygun bir makyaj yapmış olursunuz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir