AnaSayfa / Eğitim Şart / 19 mayıs ile ilgili kompozisyon çok kısa

19 mayıs ile ilgili kompozisyon çok kısa

19 Mayıs Gençlik Bayramının Önemi
Her zaman için 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye’nin en önemli bayramları arasında yer almıştır. Gençler için önemli ve milli şuur açısından da gerekli olan bu özel günde, Atatürk’ün Samsun’a çıktığı biliniyor.

Herkes tarafından geleceğin inşaası ve gençlerin güzel günler görebilmesinin anahtarı olarak milli birlik son derece önem kazanmaktadır.

İnsanların zaman içerisinde daha farklı fikirlere yönelmesi ve daha farklı şekilde düşünmeye başlaması, sevginin azalmasına neden olmamalıdır.

Bunun için de mutlaka çocukların ve gençlerin bu tarz özel günlerde biraraya  gelmelerine imkan tanınması gerekiyor.

Gençlere Verilen Fırsatlar ve Milli Birliğin Önemi

Özellikle de Türkiye’nin büyük şehirlerindeki gösterilerde, birlik olmanın ve aynı amaç uğruna toplanmanın önemi çok net şekilde yansıtılabiliyor.

Çağımızın insanı her zaman için gelişime açık, ileriye dönük ve fikirlere saygılı olunmasını sağlayacak yapıda bulunmalıdır.

Aksi taktirde en ufak tartışmalar dahi iki tarafın zıt kutuplar haline gelmesine ve saygının körelmesine neden olabilecektir.

Türkiye’de cumhuriyetin ilanından bu yana katedilen yollarda görülmüştür ki, gençlere önem verildiği taktirde hep ileriye gidilebiliyor.

Bunun devamlılığı için de her zaman için hem eğitim, hem de sanat alanında herkesin olabildiğince fazla şekilde desteklenmesi amacıyla çaba sarfedilmelidir.

Her zaman için insanların hangi yaş grubundan olursa olsun birbirine saygılı olmasını, toplumdaki rolünü anlamasını ve genele hitap edebilecek uygulamalara yönelmesini desteklemek gerekiyor. Aksi taktirde hiçbir zaman ileriye gidilemeyecek ve yapılmak istenen çalışmalarda da sürekli olarak ortaya belli başlı temel problemler çıkacaktır. Çocuklarla gençleri ayrıştırmak, onların fikirlerini ve hayal güçlerini önemsememek son derece cahilce bir davranıştır. Bunların zaman içerisinde aşılması ve her gencin her alanda farklı fırsatlarla desteklenmesi şarttır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir