AnaSayfa / Kadınca / 2018 Örgü Bere Modelleri

2018 Örgü Bere Modelleri

Hem erkeklerin hem bayanların soğuk kış günlerinde ihtiyaç duydukları aksesuarların başında bereler geliyor. Her sene olduğu gibi bu sezon yine yeni ve renkli örgü bere modelleri gün yüzüne çıktı. Yapılışı zor ve kolay olmak üzere dikkatleri üzerine çeken 2018 örgü bereler eminim siz değerli ev hanımlarının ayrıca hoşuna gidecek.

Düz ve saç örgüsü tekniği ile kullanılan örneklerden tutun, pirinç ve haroşa gibi bilindik örgü teknikleriyle örülen bereleri, ister uzun dilerseniz kısa ve şekillerini farklı yapıda örebilirsiniz.

Hayatında ilk defa örgü bere örecek kızlarımızın bile sıkılmadan rahatlıkla örebileceği örnekler sitemizde mevcuttur. En çok sevilen örgü tekniklerinden birisi olan düz örgü yöntemiyle sizlerde ilk denemenizi yapabilirsiniz.

Yeni bir örgü berenin yapımı için öncelikle gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. 2 numara şiş ve uygun yün ip, yada tığ kullanarak paylaşmış olduğumuz berelerden dilediklerinizi örebilirsiniz.

Berenin yanına ona uygun boyunluk, atkı yada eldiven ayrıca örebilirsiniz.  İster düz renkli dilerseniz farklı renklerle elbiselerinize uyum sağlayacak örgüler hazırlayabilirsiniz.  Örmüş olduğunuz bu güzelim parçaları isterseniz eşinize, çocuklarınıza veyahut akrabalarınıza armağan edebilirsiniz.

Örgülerin manevi değeri biz ev hanımlarının gözünde oldukça yüksektir. Göz nuru ve el emeğinin bir neticesi olan bu örnekleri en yakınlarınıza hediye ederek onları mutlu edin. Sevdiği takımın renklerini ayrıca kullanabilirsiniz.

2018 yılının birbirinden güzel örgü bere modellerini çok beğeneceksiniz. Aralarında seçim yapmak gerçekten çok zor. Değişik örgü teknikleriyle örülen örneklerden tutun, sade ve renkli kışlık berelere kadar bir çok modeli aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Örmesi en basit berelerin başında yukarıda belirttiğimiz gibi düz bereler gelir. Kafanızın ölçüsüne göre yapmanız gerekir. Örnek vermek gerekirse ortalama beş numara şişi ile seksen ilmek gayet tatminkar sonuçlar ortaya koyabilir. Bereyi örmek için haroşa ve lastik yöntemlerini ayrıca kullanabilirsiniz şayet yüzünüz kalınlaştıkça ilme sayısı azalması gerekir.

Örgü şapka için yine aynı kriterler ve kurallar geçerlidir. Lastik ve düz örgü yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Şiş ile yapmaya karar verdiyseniz berenin alt tarafından başlamanız gerekir, tepe kısmına gelince bitirilir.

Bu tarz örgü örneklerinde aşağı ve yukarı doğru bir karış kadar olan kısım düz olarak örülür ve attırma yada eksiltme yapılmadan örülür, ardından tepe kısmına gelince eksiltme işlemi uygulanarak kapatılr.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir