AnaSayfa / Oyunkolik / Age Of Empires 2 Gelişme Taktikleri Ve İpuçları

Age Of Empires 2 Gelişme Taktikleri Ve İpuçları

Age of Empires 2 oyununda biliyorsunuz zorluk dereceleri bulunuyor ve sizler seçeceğiniz zorluk derecesine göre hem hızınızı hem de stratejinizi arttırmalısınız.

Eğer hard ya da hardest gibi zorluk seviyelerini seçtiyseniz yapmanız gereken ilk iş güvenli olan bir noktaya 2 sıralı bir sur çekmelisiniz.

Ama unutmayın sur çekerken kısa mesafeli yapmaya özen gösterin. Eğer büyük yapmaya kalkarsanız vaktiniz gider ve sur yüzünden öldürülebilirsiniz. Oyuna ilk başladığınız zaman size bir miktar hammadde veriyor ve bu hammaddelerle basabildiğiniz kadar işçi basın ve elinizde bulunan işçilerle de ev kurun.

Geriye kalan işçiler ile 4 tane ahır ile kışla kurun ve buralardan asker çıkarmaya başlayın. İlk aşamada her zaman ahırı kullanın bu daha iyi olacaktır. Neden ahırı kullanıyoruz ? Karşı tarafta hard olacağı için ilk olarak sizin surlara saldıracaktır.

Çıkarmış olduğunuz işçiler ile hammadde çıkarmaya başlayın ve sonra çok sayıda tarla ile 1 adet değirmen kurup işçilerin bir kısmını bu yerlere gönderin.

Sonra güvenli olan bir ormana en az 3 işçi yollayın. Daha sonra hem taş hem de altın madenlerine en az 3 işçi gönderin ve çalıştırın. Ardından ise işçi basmaya devam edin ve her madende en az 10 işçi olsun. Fakat tarlalarda en az 15 işçi olsun.

Düşman surlarınızı yıkmak için mancınık ile koçbaşı kullanacaktır ve buna engel olmak için ise sizler hem mancınık basın hem de bomba atan gözetleme kuleleri kurun.

En son olarak ise kışlarlardan asker , ahırlardan ise atlı askerler çıkarıp hem köyünüzü savunun hem de rakip takımın köyünü yıkın.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Lol Yasuo Oynanışı Taktikleri Kabiliyet Dizilimi Ve İtem Dizilimi Nasıl Olmalıdır?

Legens Of Legens Yasuo Hakkında Kısa Bilgi Yasuo azmiyle dikkat çeker ve tam bir kılıç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir