AnaSayfa / Eğitim Şart / Aile ile ilgili kompozisyon

Aile ile ilgili kompozisyon

Ailedekilerin İlgi Alanları
Zaman içerisinde aile bireyleri farklı alanlarda kendini göstermeye çalışabilir, yapmış oldukları işlerde ilerleme kaydedebilir.

Bunun direkt olarak çekirdek aile veya geniş aile olarak ayrıştırılmadan, anne ve babanın düşüncelerine göre de oluşabileceğinin bilinmesi gerekiyor.

Ailelerin büyükleri olarak anne ve babalar çocuklarını korumalı, üstlerine düşmeli fakat her zaman da arkalarında olduklarını göstermemelidirler.

Küçüklükten itibaren yedi gün yirmi dört saat boyuna verilen destek, bir süre sonra yalnız kalmaktan korkulmasına ve cesaret problemlerine yol açabilecektir.

Hesabınızı doğru yapmalı ve günün belirli vakitlerinde de geniş veya çekirdek olması farketmeksizin, insanların aile içerisinde kendine vakit ayırmalarına izin vermelisiniz.

Ailede Zaman İçerisindeki Kutuplaşmalar

Her zaman için belirli dönemlerde insanların sırf inatlaştığı veya birbirlerine sinirli olduğu zaman dilimlerinde normalde vermeyecekleri kararı verdikleri görülebiliyor.

En tehlikeli olan ise, çocuklarla ebeveynlerin inatlaşmalarıdır. Birbirleriyle atışan ve arada sırada çok fazla büyümeyecek şekilde kavga eden insanların zaman içerisinde birbirlerini tanılamaları da kolaylaşacaktır.

Çocuklar ilk 10 yaş içerisinde istediklerinin yapılmasını, beklenilen sonuçların alınmasını zorunlu görürler. Bunun sürekliliği ve arada sırada da olsa, istediklerinin oluşmayacağının bilinmesi anlatılmalıdır.

İletişim kurmak, ailedeki en önemli ve en temel unsurlardan bir tanesidir. Çocuklarla bir arkadaş ve sevdiğiniz insan olduğunu belli ederek iletişim kurmadığınız taktirde, küçümsenme içgüdüsüyle hareket edecektir.

Türkiye’de toplumun direkt olarak ailenin yapısını etkileyebilecek özelliklerinin bulunması, her zaman için bütün adımların düşünülerek atılmasına yol açıyor.

Zaman içerisinde hem büyükler, hem de küçükler kendi yapabileceklerini kavrayacak ve belirli kararlar verecektir. Şehir dışına çıkmak, yetenekli olunduğu alanlarda turnuvalara katılmak gibi son derece önemli süreçlerle karşı karşıya kalınacaktır.

Mutlu olunabilmesi amacıyla mutlaka bu tarz dönemlerde olan kişilerin yaşı kaç olursa olsun yanında olunduğunun bildirilmesi şarttır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir