AnaSayfa / Eğitim Şart / Ailenin önemi nedir kısaca

Ailenin önemi nedir kısaca

Ailenin önemi ile ilgili yazı;
Ailenin önemi toplumda, eğitimde, dinde çok önemlidir. Bir toplumun en küçük yapı taşlarından olan ailelerin kendi içerisinde yetiştirdiği bireyler toplumu oluşturur ve gelişimine katkı sağlar.

Annelerimiz, babalarımız ve kardeşlerimiz bizler için çok değerli ve aynı zamanda önemli bir olgudur. Bizi ilk doğduğumuz günden beri koruyup gözeten, dünya kurallarını öğreten, eğiten ve geliştiren ailemize çok şey borçluyuz.

Onlar nasıl bir yaşam sürdürüyorsa bizde o şekilde sürdürürüz. Kimi zaman üzülür, bazen sevinir, bazen kötü günlerimizde bizi teselli etmek için yanı başımızda olurlar

Çocuklar ailelerine bağlıdırlar ve her daim sevgiye ihtiyaç duyarlar. Muhtaç oldukları doğal sevgi anne ve babada fazlasıyla olduğundan mütevellit çocuklar ailelerine sımsıkı bağlıdırlar.

Kimi zaman anne ve babalar ayrılabilir. Bu durum en çok çocukları olumsuz etkiler. Depresyona giren çocukta kalıcı etkiler oluşabilir.

Bu gibi durumlarda çocuk ihtiyaç duyduğu sevgiyi ailesinden alamadığını düşünür. Böylelikle başka insanlardan medet umarlar. Zarar görme olasılıkları bir hayli fazladır.

Aile kavramı Biz Türkler için çok önemli bir mevzudur. Çocuklar ülkemizde ailelerine çok fazla önem verirler. Ailelerinden bir şeyler öğrenmek isteyen çocuklar aynı zamanda onların sevgilerini de isterler.

Çocuğun aile sevgisinden mahrum kalması demek yanlış yollara düşmesi, kötü insanlarla tanış olmasına sebep olur.

Ailenin önemi toplum için çok önemlidir. Aile tarafından eğitimi verilmeyen çocuk çevresine, milletin ve devletine zarar verir. Atalarımız ‘’ Ağaç Yaşken eğilir’’ demiş.

Çocuklarımızı küçük yaşta eğitmeli ve onlara doğru yolu göstermeliyiz. Bir toplumun gelişmesindeki en önemli etkenlerden birisi Ailedir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Güzel Eğlenceli Boyama Sayfaları Örnekleri

Çocuklar eğlenceli boyama sayfaları ile boyama yapmayı daha çok sevmektedir. Boyama sayfalarında tercih edilen desenleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir