AnaSayfa / Tekno Beyin / Android Telefona format nasıl atılır? Kolay Öneri!

Android Telefona format nasıl atılır? Kolay Öneri!


Android Telefonlara Format Nasıl Atılır?
Android telefonlara format atmak için öncelikle kullanıcılar telefonlarının menü seçeneğinden ayarlar sekmesine giriş yapmaları gerekmektedir. Ayarlar sekmesine giriş yapıldıktan sonra yedekle ve sıfırla veya fabrika ayarlarına geri dön butonuna basarak telefon tamamen sıfırlanmış olmaktadır.

Kullanıcılar bu işlemi yapmadan önce önemli fotoğraf, müzik ya da videolarını mutlaka yedeklemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde sıfırlama işlemi ile birlikte hepsi silinecektir.

Akıllı telefonlar günümüzde iletişim araçları olmaktan çıkarak her türlü ihtiyaçlarımızı kolayca giderebileceğimiz vazgeçilmez ürünler haline gelmiştir.

Akıllı telefon kullanıcıları cihazları aracılığı ile fotoğraf çekme, müzik dinleme, video izleme gibi birçok faaliyeti yerine getirebilmektedirler. Sadece müzik dinlemek, film izlemek, oyun oynama konusunda değil ihtiyaç olan alışverişlerde akıllı telefonlar aracılığı ile yapılabilmektedir.

Ancak belli bir süre sonra akıllı telefonlar faaliyetlerden dolayı yavaşlamakta hatta ağırlaşmaktadır. Bunun için akıllı telefonları yeniden eskisi gibi hızlandırmak ve ön bellekte bulunan bir takım çerez ya da geçici dosyaların silinmesini sağlamak için akıllı telefonlara format atmak gerekebiliyor.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Telefonda ve tablette google play store nasıl güncellenir

Telefon ve tabletlerde fabrika ayarlarına geri dönünce bazen Google Play güncellemiyor ve eski sürümde kalıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir