AnaSayfa / Tekno Beyin / Android telefonlarda çift dokunarak ekran kilitleme ve açma

Android telefonlarda çift dokunarak ekran kilitleme ve açma

Bugün android telefonlarda çift dokunarak ekranı kilitleme ve aynı zamanda açmak için ne yapmalıyız konusuna değineceğiz.

Daha doğrusu hangi uygulama yada uygulamalar bunu yapabiliyor hep birlikte göz atabileceğiz. İlk uygulamamız

Tap Tap App ( Screen On-Off ) : Bu uygulama ekrana değil, sensöre dokunduğunuz zaman açılıp kapanıyor. Her zevke uygun ayarı var.

Sadece 1, 2 kere değil aynı zamanda 3 yada 4 hatta 5 kere dokunuşla açılıp kapansın diye ayarlar yapıp, kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz.

Bir başka yöntem ise ilk önce Nova Launcher’ı telefonunuza indiriniz ardından Screen off and lock adlı uygulamayı indiriniz ve Nova Launcher ayarlarına girerek aktif hale getiriniz.

‘’ Hareketler ve düğmeler’’ bölümüne tıklayın ardından ‘’ Çift dokun’’ kısmına tıklayın Sonasında uygulamalara gelin ‘’Screen of’’ programını bulun ve çift tıklayarak ekranı kapatın. Ardından tekrar çift tıklayarak ekranı açabilirsiniz.

ScreenWakeUp :Ekranı kilitlemek ve açmak için yakınlık sensörünü kullanan bu program sayesinde ayrıca telefonu sallayarak açabiliyorsunuz.

Smart Screen On/Off Auto :  Bir başka güzel program daha karşınızda. Yukarıda belirtmiş olduğumuz programlarla ayı işlevi görüyor. Kullanımı oldukça kolay. Anlaşılır bir arayüze sahip.

Ne yazık ki bir çok android telefonda çift dokunarak ekranı açma ve kilitleme özelliği bulunmuyor.

LG markasının üst segmentlerinde bu özellik kendiliğinden var yani pogram kullanmanıza gerek yok.

 

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Telefonda ve tablette google play store nasıl güncellenir

Telefon ve tabletlerde fabrika ayarlarına geri dönünce bazen Google Play güncellemiyor ve eski sürümde kalıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir