AnaSayfa / Tekno Beyin / Android telefonum uygulamaları açmıyor diyenlere uygulama durduruldu hatası çözümü

Android telefonum uygulamaları açmıyor diyenlere uygulama durduruldu hatası çözümü

Android telefonum uygulamaları açmıyor diyen bir sürü kişi var. Özellikle facebook, instagram gibi uygulamalarda bu sorun daha fazla nüksediyor. ‘’Çalışmayı durdurdu’’ hatası alanlar için çözüm önerilerini sunacağız.

General mobile discovery  telefonlarda bu sorunun daha çok olduğunu gözlemledik.

İnstagram uygulamasından profilinize girdiğinizde fotoğraflarınıza bakmaya çalıştığınıza bu tip bir hatayla karşılaşmanız olasıdır.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ:

1 –  Hata vermesinin nedeni aşırı yüksek ram tüketimi olabilir. Bunun için rami boşaltınız.

2 – Hata veren uygulamaları silin ve tekrardan yüklemeyi deneyin.

3 – Kullanmadığınız gereksiz uygulamaları kaldırın. Bu uygulamalar durduk yere ram tüketebilir. Ram tükettiği için bazı uygulamaların çalışmasına engel olur.

4 –  Telefonun; Ayarlar bölümünden yüklü uygulamalar bölümüne gelin ve uygulamayı bulun. Örneğin; İnstagram. Bu uygulamanın üzerine tıklayın ve açılan sayfada ‘’ Verileri temizle’’ ‘’ Önbelleği temizle’’ butonlarına tıklayınız.

NOT: Genelde %90 bu sorun aşırı ram kullanımından kaynaklanıyor. Bunun için gereksiz uygulamaları telefonunuzdan kaldırın.

Arka planda fazla çalışan uygulamaları kapatın. Uygulama verileri zamanla yer kapladığı için temizlediğiniz zaman bu hatanın düzelmesi gerekiyor.

NOT: Sorununuz çözülmezse son olarak fabrika ayarlarınıza geri dönmeyi unutmayın. Fabrika ayarlarına dönmek için;  Ayarlar > Telefonu sıfırla yada fabrika ayarlarına geri dön gibi seçenekleri arayın.

Hesabımı yedekle bölümünü tıklamayı unutmayın. Her telefonda fabrika ayarları bölümü farklı yerlerde olabilir.

Genelde ayarlar bölümüne girdiğiniz zaman orada yer alır. ‘’ Telefonu sıfırla’’ ‘’ Fabrika ayarlarına geri dön’’ şeklinde yazar

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Telefonda ve tablette google play store nasıl güncellenir

Telefon ve tabletlerde fabrika ayarlarına geri dönünce bazen Google Play güncellemiyor ve eski sürümde kalıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir