AnaSayfa / Yaşama Dair / Anne Sütünü Arttırmak İçin Neler Yapabiliriz?

Anne Sütünü Arttırmak İçin Neler Yapabiliriz?

anne-sutunu-arttirmak
Doğumdan sonra annelerin en büyük dertlerinden biri bebeklerini yeteri kadar doyuracak sütlerinin olup olmayacağıdır. Çünkü özellikle ilk 6 ay anne sütü ile beslenmek bebeklerin sağlıklı büyümesi ve gelişimi için oldukça önemlidir.

Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

Anne sütünü en fazla arttıran şeylerin başında bol bol su içmek gelmektedir. Günde en az 3 lt su içmek oldukça önemlidir. Bunun dışında dengeli beslenme düzenine geçmek gerekmektedir ve protein ağırlıklı beslenmeli ve özellikle yağı olmayan protein almaya özen gösterilmelidir.

Ayrıca az yağlı süt tüketmek, beslenme düzeninde çorbalara ağırlık vermek ve fazla yememek koşulu ile tahin ve pekmez tüketmek sütün artmasında faydalıdır.

Bunların yanı sıra içilecek bitki çayları da anne sütünü artırmak için oldukça yararlıdır. Günde 5 fincandan daha fazla tüketmemeye özen göstererek ısırgan çayı ve rezene çayı tüketmek anne sütünü artırmaktadır.

Demir içerikli besinler,

ıspanak,

yeşil mercimek,

brokoli,

roka,

dereotu,

pazı,

çekirdekleri ile birlikte yenilmesi faydalı siyah üzüm,

yumurta ve dut pestili de tercih edilmelidir.

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN YİYECEKLER

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir