AnaSayfa / Dini / Arapçada Fatma ismi nasıl yazılır?

Arapçada Fatma ismi nasıl yazılır?

Kuranda geçen en güzel kız isimlerinden birisi olan ‘’Fatma’’ Arapça dilinde nasıl yazılır? Bir çok kişi merak ediyor.

Fatma ismi arapça yazılışı= è فاطمه  

Fatma isminin manası; Hazreti Muhammed’in ( S.a.v) Efendimizin ilk eşi, Aynı zamanda Hatice’den doğan kızının ismidir.

Diğer bir anlamı ise; Çocuğu sütten kesme manasına gelir.  Ülkemizde en çok kullanılan kız isimlerinden birisidir yani ortalama her 200 kişiden birisinin ismi Fatma’dır.

Fatma ismini taşıyan kızların en belirgin özelliklerinden birisi duygusallıktır.  Hayatta bir takım önemli kararları alırken mantığınız ile değil, duygularınızla hareket etmeyi seviyorsunuz.

Bu sebepten mütevellit yani duygularınızla hareket ettiğinizden dolayı aldığınız kararlar çoğu zaman sizi üzebiliyor ve üzüntü ile sonuçlanıyor.

Sezgileriniz kuvvetli olduğundan dolayı çoğu zaman doğru kararlar alabiliyorsunuz.  Hayatın anlamı sizin için ‘’Sevgi’’ demek. Sevmeyi ve sevilmeyi çok seviyorsunuz.

İnsanlardan nefret etmeyi sevmiyorsunuz, hep pozitif düşünmek başlıca kuralınız diyebiliriz.  Sizdeki sevgi sanki size yetmiyor, başka insanlara da vermek için can atıyorsunuz, Bu özelliğinizden dolayı insanlar tarafından çok seviliyorsunuz, iş hayatında sevmediğiniz insanlar varsa, o işte çalışmak istemiyorsunuz. Birini sevdiğiniz zaman tam seviyorsunuz, karşı cinste bir ömür boyu mutlu olmak ve sadakat en büyük arzunuz.

F: Güven veren kişi, sakin bir yapıya sahip, herkes onu asaletli biri olarak düşünür.

A: Olayları çok iyi algılar. Mantıklı düşünür.

T:  Duygularını ifade etmekte zorlanır

M: Hem zeki, hem başarılı birisidir. Ticaret işlerini sevdiği kadar başarılıdır da

A: Olayları çok iyi algılar, Mantıklı düşünme hat safhadadır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Sekine Duası Okunuşu Ve Türkçe Anlamı ( Meali)

Sekine duasının okunuşunu ve Türkçe mealini sayfamızda bulabilirsiniz. Sekine sözlükte güven, sükunet, dinginlik, huzur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir