AnaSayfa / Eğitim Şart / Arkadaşlık İle İlgili Kompozisyon

Arkadaşlık İle İlgili Kompozisyon

Arkadaşlar Bizi Biz Yapar
Herkes kendi içerisinde bir arkadaşlık tanımı yapabilir. Ancak arkadaşlar, insanı hayata güçlü tutunmasını sağlayan ve yalnız olmadığını hatırlatan çok önemli insanlardır.

Yalnız kaldığınız zamanları düşündüğünüzde ne kadar sıkıntılı anlar yaşıyorsanız, arkadaşlarınızla da o kadar keyifli anların tadına vardığınızı hissedeceksiniz.

Bizler sevmek ve sevilmek isteriz. Ancak bu sevginin bir çoğunu arkadaşlarımızdan aldığımız için onların sevgisi bile bizi büyüten, bizi biz yapan etkenlerden olur.

Bu nedenle arkadaşları sevgi büyütür, yüceltir ve arkadaşlar bizi biz yapan özelliklerden bir parçaya sahip olmuş olur.

İnsanın ömrü boyunca yaşayacağı çok fazla duygu vardır. Kimi zaman inişlerimiz kimi zaman çıkışlarımız, zor günlerimiz, dibe batışlarımız, sevinçlerimiz, öfkelerimiz, mutluluk göz yaşlarımız ve daha sayabileceğimiz pek çok duygu vardır.

Kimi zaman bu duyguların üstesinden gelmek zordur. Atlatmak zamandan ziyade bir insan ister. İşte o insan arkadaştır!

Her zaman güneşli olmayan hava bir gün yağmurda yağdırabilir ve size şemsiye tutacak olan arkadaşlarınızın olması yağmurda ıslanmanızı engelleyecektir.

Aynı bir şemsiye gibi size kalkan olan arkadaşlar yüzünüzü güldürmek için her şeyi yapacak, kimi zaman sizinle birlikte susacak, sizinle birlikte üzülerek acınıza ortak olacaktır.

Konuşmak, vakit geçirmek, gülmek ve eğlenmek için yapmanız gereken arkadaşınızın yanınızda olmasını istemektir. Zaten çoğu zaman siz istemeden ses tonunuzdan arkadaşınız kapınızı çalacaktır.

Sımsıkı tutabileceğiniz, sırlarınızı anlatarak beraber şen kahkahalar atabileceğiniz arkadaşlarınız varsa onları bırakmamalısınız.

Hayat arkadaşlarla ve onlarda hissettiğiniz sıcacık sevgiyle çok daha yaşanası bir yer haline gelecek! Eminiz ki, iki arkadaşın gülemeyeceği dert, atlatamayacağı sıkıntı yok.

İşte bu yüzden gidin ve arkadaşlarınıza sarılın, onlar sizin hayatınızın bir parçası, onlar sizden bir parça taşıyor unutmayın.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir