AnaSayfa / Tekno Beyin / asus zenfone 5 şarj sorunu problemi çözümü nedir?

asus zenfone 5 şarj sorunu problemi çözümü nedir?

Asus zenfone telefonların en büyük sorunlarından birisi şarjın çabuk bitmesidir. %100 şarj ettikten sonra hiçbir şey yapmamanıza rağmen bir anda şarj azalıyor ve bu durum canınızı biraz sıkabiliyor.

Çoğu kişi telefonu garantiye yolluyor ve aylarca bekliyor. Sonuç yine hüsran oluyor.

Bazı kişiler telefonunu akşam %100 şarj ediyor ve sabah kalktığı zaman bir anda bir bakıyor şarj %70 ve 60lara düşmüş.. Bunun gibi bir çok problem yaşayan kullanıcı var.

ÇÖZÜMÜ NEDİR? İŞTE ÇÖZÜM YOLLARI

1 – Telefonunuza format atın yani fabrika ayarlarına geri dönün.  Format işleminin ardından sadece işinize yarayan yüksek boyutlu olmayan uygulamaları kurun.

2 – Formattan işleminin ardından telefondan Ayarlar > Güç yönetimi > Güç tasarrufu kısmına girin ve akabinde Süper Tasarruf seçeneğini seçiniz.

3 – Telefonunuzu güncellemeyi unutmayın. Asus zenfone telefonların şarj problemlerinin %80’i yazılımdan kaynaklanmaktadır.

Asus şu anda bir takım güncellemeler ile şarj edilmeme sorunlarını çözmüş bulunmakta. Eğer size gelen bir güncelleme var ise hemen vakit kaybetmeden güncellemeyi yapınız

4 – Bazı forumlarda telefonun bataryasını sökün yada değiştirin gibi ibareler yer alıyor.

Kulaktan dolma bilgilerle sakın bu işlere girişmeyin aksi takdirde garantisi biter. Batarya değişim işlemleri için resmi servise başvurmalısınız.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Telefonda ve tablette google play store nasıl güncellenir

Telefon ve tabletlerde fabrika ayarlarına geri dönünce bazen Google Play güncellemiyor ve eski sürümde kalıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir