AnaSayfa / Eğitim Şart / Atatürk haftası ile ilgili güzel ve kısa yazılar

Atatürk haftası ile ilgili güzel ve kısa yazılar

Ülkemizi düşman esaretinden kurtaran, Kurtuluş Savaşımızın kahramanı, bize bir vatan veren, tek liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; 10 Kasım 1938 yılında saat 09:05’ de hayata gözlerini yummuştur.

Bütün yurdu yasa boğan ve hala acısı taptaze duran Atamızın ölümü, o tarihten itibaren her sene 10 Kasım geldiği zaman Atatürk Haftası olarak çeşitli etkinliklerle anılmaya devam eder.

Atatürk haftası boyunca Ulu Önderimizin devrimleri, felsefesi ve yaptıklarından bahsedilir. Bir yas gününden öte; Atatürk’ü anlamaya ve O’nun eşsiz zekası sayesinde gütmüş olduğu politikaların tabana yaymaya özen gösterilir.

  • Sen sadece Türk Milleti’nin değil, dünya üzerindeki ezilmiş milletlerin de önderi oldun. Çünkü onlar, Seni örnek olarak bağımsızlıklarını kazandılar.
  • Ufuklarda pasparlak bir ışık söndü, 10 Kasım sabahında güneş doğmuyor. Dünya karanlık, ıssız Cumhuriyetimiz ağlıyor.
  • Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her 10 Kasım’da. Geçen her yıl seni daha çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın Ata’m.
  • Büyük adamlar kuşaklarının başındadır. Türk milletinin başındaki en büyük dahi olan Atatürk; savaş ve politika alanlarında yılmayan yurtsever ve büyük bir insandı.
  • Mustafa Kemal; bir temeldir, bir yöndür. Yapılan ve her şeyi biten bir bina değildir. Onu ancak ve ancak devam ettirerek ve sürdürerek sevip yaşatabiliriz. Kendisine yeni şeyler değil, yeni değerler ekleyerek sevebiliriz. Sadece yüreğimizle değil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal Atatürk en büyük zaferini o zaman kazanmış olacak.
  • O; benzeri olmayan bir devlet adamıydı. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yaptı.
  • Mustafa Kemal Atatürk; yetenek ve şahsiyetin dev bir simgesiydi. O; yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir