AnaSayfa / Eğitim Şart / Atatürk İle İlgili Kompozisyon

Atatürk İle İlgili Kompozisyon

Atatürk’ü İçinde Hisseden Bir Nesil
Sarı saçlı, keskin mavi bakışlı, çatık kaşlı lider… İşte tüm bunlar bile kimi anlattığımızı anlamaya yetiyor. Mustafa Kemal Atatürk hem siyasi kimliği hem  kişiliğiyle aklımıza, yüreğimize, içimize işleyen bir lider.

O tüm Türk vatanının karış karış toprağında saygıyla anılan, çocukların şiirlerini okurken ağladığı, yabancı ülkelerin saygısını kazanmış, sevgisini tüm halka mal etmiş olan bir lider.

Türk milletini yaratan ve ona özgürlük veren bir lider… İşte Mustafa Kemal Atatürk ve işte saymakla bitmeyen vasıfları.

Onun düşünceleri bizim hem aklımızda hem de kalbimizde duruyor. Özümüzü oluşturan Mustafa Kemal Atatürk, belki de gençliğe hitabeyi bu nedenle söyledi.

Biliyordu ki gençler onu anlayacak ve biliyordu ki gençler sadece anlamakla kalmayacak, içinde hissedecek! İşte bizde Atatürk’ü sadece düşünmüyor, içimizde hissediyoruz.

Atatürk’ü içinde hisseden bir nesil olarak, onu yüreğimizde yaşatıyor, önce tanışıyor, seviyor, saygı duyuyor ve sonsuza kadar saklıyoruz. 79 yıldır Ata’sız kalan bir millet, ancak 79 yıldır her an Atası’na özlem duyan bir milletiz biz.

1938’de saat 9’u 5 geçe işte bu yüzden saatler durdu. İşte bu yüzden her sene 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe siren sesi bu kadar tüylerimizi diken diken eder oldu.

Bu yüzden her 10 Kasım havada bir hüzün, çocuklarda bir mutsuzluk, insanlar telaşsız ve dalgın…

Tüm bu yasa ve üzüntüye rağmen her hatırladıkça büyüyor Türk milletinin gücü. Her hatırladıkça Atatürk’ü, daha da anlıyor daha da yaşatıyoruz.

Biliyoruz ki onun yolundan gitmek gerçeği bulmaktır, biliyoruz ki onun yolundan gitmek özünü bulmaktır. Biz biliyoruz ki Atatürk’ü anlamak bir milleti anlamaktır ve onu anlamak kendini sevmek, toprağını sevmek, vatanına sahip çıkmaktır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir