AnaSayfa / Tekno Beyin / Başkasının whatsapp’ına bağlanmak ve girmek mümkün müdür?

Başkasının whatsapp’ına bağlanmak ve girmek mümkün müdür?

Ülkemizde en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulamalarının başında gelen whatsapp kolay kullanımı ile dikkat çekiyor.

Son zamanlarda bazı meraklılar başkasının whastsapp’ına nasıl girebilirim diye internetten çeşitli forumlarda ve bloglarda yorumlarda bulunuyorlar.

Kimisi eşinin, sevgilisinin, nişanlısının bazıları ise arkadaşlarının ve ailesinin mesajlarını nasıl okurum derdine düşmüş.

Acaba kiminle mesajlaşıyor ve beni aldatıyor mu sorularını görünce aklıma bir anda MSN geldi. Zamanında aynı soruları MSN için soruyorlardı. Şimdilerde ise whatsapp için soruyorlar.

Çeşitli özel yazılımlarla mesajları okumak mümkün ama ücretli oluyor. Google üzerinden araştırırsanız yazılım firmaları bu hizmeti karşılamaktadır.

Diğer türlü mesaj verilerini kişinin kendi telefonu depoluyor ve gmail üzerinde yedekliyor.

Kişinin sim kartını alsanız, başka telefona takma şansınız olsa bir ihtimal bunu yapabilirsiz ama dediğimiz gibi veriler telefona kaydedildiği için mesajları okuma imkanınız çok düşük.

Bu durumda genel olarak başkasının whatsapp’ına bağlanma yada girme gibi bir durum kesinlikle mümkün değildir.

Bazı dolandırıcılar uzaktan başka bilgisayardan yada telefondan girebilirsiniz diye yalan vaatlerde bulunuyorlar.

Sakın ola kimseye itimat etmeyiniz ve güvenmeyiniz. Başkasının whatsapp’ına uzaktan erişim şu ada mümkün görünmüyor. Böyle maceralara girip paranızı boşa harcamayın

Bilgisayardan okuma özelliği çeşitli programlarla yapılabiliyor ama telefondan telefona okumak için henüz geliştirilmiş bir program şu anda maalesef yok.

Ayrıca güncel haberlere baktığımız zaman değişik yöntemlerle whatsapp’ın güvenlik açığını yakalayanlar var. Son olarak  engelleyen kişiye mesaj atmanın yolu bulundu.

İLK YÖNTEM: Aboneliğinizi iptal edin ardından btün gruplardan çıkış yapın. Sonra tekrardan hesap oluşturun. Bu şekilde sizi engelleyenlerin engeli kalkmış olacak.

İKİNCİ YÖNTEM: Güvenilir bir 3. kişi bulmak bu üçüncü kişinin yeni bir whtasapp gurubu kurması ve ardından o gruba engelleyen kişi ile engellenen kişiyi eklemesi lazım.

Ardından gruptan çıkararak engelsiz bir şekilde sohbet olanağını sağlamış oluyor. Yani üçüncü kişi bir nevi köprü vazifesi görüyor.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Telefonda ve tablette google play store nasıl güncellenir

Telefon ve tabletlerde fabrika ayarlarına geri dönünce bazen Google Play güncellemiyor ve eski sürümde kalıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir