AnaSayfa / Yaşama Dair / Bel Ağrısı rahatsızlığına hangi bölüm bakar?

Bel Ağrısı rahatsızlığına hangi bölüm bakar?

Hareketsizlik ve egzersizden uzak yaşam tarzları ya da ani hareketler sonucunda ortaya çıkan bel ağrıları birçok insanın büyük şikâyetlerinden birisidir. Kişide büyük bir huzursuzluk hissi uyandıran bel ağrıları hafife alınacak bir şikâyet değildir. İhmal edilmesi durumunda bel fıtığı gibi şikâyetlerin baş göstermesine neden olabilmektedir.

Bel Ağrısı Şikâyetlerinde Hangi Bölüme Müracaat Edilmelidir?

Bel ağrısı şikâyeti için öncelikle bir aile hekimine müracaat edilebilir. Aile hekiminin muayenesi neticesinde uygun görüldüğü takdirde ilaç yazılır ve kullanılan ilaçlar etkili olmazda mutlaka bir ortopedi doktoruna başvurmak gerekmektedir.

Ortopedist tarafından yapılacak tahlil ve tetkikler ile bel ağrısının nedenleri tespit edilerek bu şikâyetin giderilmesi için tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Bel ağrısı için müracaat edilecek bir başka bölüm ise nöroşirurji bölümüdür.

Bu bölüm omurilik içerisindeki sinirleri incelediğinden bel ağrılarına neden olan unsurun bu sinirlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaktadır. Bel ağrısı şikâyetlerine birden fazla bölüm bakmaktadır. Çünkü bel ağrısı şikâyetlerinin nedenleri birden fazladır. Bunun için ağrılarına nedeni tam olarak tespit ve teşhis edilmeden ihmal edilmemelidir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir