AnaSayfa / Dini / Bereket duası Türkçe Okunuşu ve faydaları ( Faziletleri)

Bereket duası Türkçe Okunuşu ve faydaları ( Faziletleri)

Bereket duasının bir diğer ismi ‘’Karınca Duası’’ olarak bilinir. Ülkemizde özellikle iş yerlerinde duvara asılır. Bazılarımız evine bereket gelsin diye ayrıca kapısının girişine asmaktadır.

Bereket duasının birde hikayesi vardır.  Hayvanlarla konuşabilme  yeteneği olan Hazreti Süleyman, Günün birinde dua etmek için yanına bir topluluk alır ve şehir dışına çıkmaya karar verir.

Yolda yürürken bir anda karıncaya rastlar.  Yerde çaresiz bir şekilde sırtüstü yatan karınca o esnada rabbine dua etmektedir. ‘’ Allah’ım bizleri yaratan sensin, yok edecek olanda sensin. Emir ve ferman senindir’’ der ve Hz. Süleyman karıncanın bu duasına tanıklık eder.

Yanındaki topluluğa dönerek, ‘’ Artık şehir dışına çıkmamıza gerek kalmadı, bir başkasının duası makbul oldu’’ diyerek geri döner.

BEREKET DUASI TÜRKÇE OKUNUŞU:

FAZİLETLERİ: ( FAYDALARI)

Her kim bu duayı içtenlikle okursa, işyerinde veyahut evinde bulundurursa, bol kazan ve rızık elde eder.

Karınca duasını 5 tane ayrı kağıda yazıp, her birini dükkanının dört köşesine asar ve birini ise üzerinde taşırsa, rabbi onu mükafatlandırır ve bereket verir.

Bu öyle bir rızıktır ki, insan hayretler içinde kalır ve şaşkınlığımı gizleyemez! Sizlerde bu duanın faydasını eminim göreceksiniz ve gözlerinize inanamayacaksınız.

Yeter ki içten samimi bir şekilde okuyalım, işyerimize ve evimize bu muazzam duayı asalım.  Allah hepimizin hanesine karınca gibi bereket yağdırsın AMİN İNŞALLAH!

Rızkınız uzakta ise yakınlaşır. Semada ise rabbimiz onu indirir!

Az olan rızık çoğalır ve bereketlenir.

Bereket duasını sürekli okumak; Helal para ve bol rızıklı günler geçirmenizi sağlar.

Evinde eşi ve çocuklarıyla problemi olan, huzuru kaçan kişi bu duayı okursa tüm sıkıntıları Allah’ın izniyle gider.

Eşiyle arası bozuk olan ve sürekli kavga edenler bu duayı okuyarak derdine rabbinin izniyle derman bulur.

Dua etmek dinimizin en güzel ibadetidir. Rabbimiz kendisine dua edenleri çok sever  ve kabul eder. Bereket duası gibi muazzam bir duanın farkına varmalı ve sürekli okumalıyız. İşyerimizi açarken evimize girerken besmele çekmeyi unutmayalım.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Sekine Duası Okunuşu Ve Türkçe Anlamı ( Meali)

Sekine duasının okunuşunu ve Türkçe mealini sayfamızda bulabilirsiniz. Sekine sözlükte güven, sükunet, dinginlik, huzur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir