AnaSayfa / Dini / Bereket ( Karınca) duası arapça yazılışı okunuşu ve faziletleri

Bereket ( Karınca) duası arapça yazılışı okunuşu ve faziletleri

Bereket duasının hem Arapça yazılışını hem de okunuşunu sizlerle paylaşacağım. Bu duanın bir diğer adı ise karınca duası olarak bilinir ve genelde dükkanlarda sıklıkla görmeye alışığızdır.

Ülkemizde bir çok esnaf, dükkanı bereketli olsun diye duvarlarına karınca duası asar.

Bu duanın birde hikayesi vardır ve çok güzeldir. Rivayete göre Hazreti Süleyman kıtlığın olduğu bir zamanda yanına insanları alarak bir yere dua etmeye gider ve yolda bir karınca ile karşılaşır.

Çaresiz bir şekilde sırt üstü yerde yatan ve ayakları havada kalan karınca rabbine dua etmektedir ve şöyle demektedir; ‘’ Allah’ım bizi sen yarattın ve senin rızan olmadan yaşamımızı sürdüremeyiz, Ya bizi öldür yada bize su ve ya rabbi sen her şeyi en iyi bilensin’’ Çok kısa bir süre sonra Cebrail meleği karıncanın bu duasının kabul olduğunu Hazreti Süleyman’a bildirir ve sevgili peygamber yanındaki insanlara ‘’ Artık geri dönüyoruz, şehir dışına çıkmamıza gerek kalmadı. Birinin duası sayesinde yağmur yağacak ve sulanacaksınız’’ der.

BEREKET DUASI FAZİLETLERİ:

– Başka bir rivayete göre ise bereket duasını kim 5 farklı kağıda yazar ve 1 tanesini üzerinde taşır, geriye kalan 4 taneyi dükkanının dört köşesine asar ise bereketi artar ve Allah O dükkana kendi hazinesinden rızık verir. Bu öyle bir berekettir ki; İnsan gözlerine inanamaz ve hayretler içerisinde kalır.

– Bir de satamadığınız bir ürün yada eşyanın üzerine yedi kere karınca duası okursanız, Hiç satamadığınız O mal, Çok geçmeden satılır!

– İşi kötü giden ve hiç satış yapamayan dükkan sahipleri karınca duasını okudukları zaman o gün dükkanı bol müşteri ile dolar. Bazılarınız kabul olmuyor diyebilir ama dinimizin bazı farzlarını yerine getirmek lazım.

Namazlarımızı eksiksiz kılalım. Allah’a dua edelim ve ardından böylesine hikmetli karınca duası gibi özel duaları okuyalım. Bakın o zaman her şey nasıl yoluna girecek ve rabbim gönlümüze göre verecektir.

ARAPÇA YAZILIŞI:

ARAPÇA OKUNUŞU:

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Sekine Duası Okunuşu Ve Türkçe Anlamı ( Meali)

Sekine duasının okunuşunu ve Türkçe mealini sayfamızda bulabilirsiniz. Sekine sözlükte güven, sükunet, dinginlik, huzur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir