AnaSayfa / Kadınca / Boncuk İşlemeli Havlu Modelleri ve Örnekleri

Boncuk İşlemeli Havlu Modelleri ve Örnekleri

Eskiden işlemeli havlu kenarları vardı ve çok popülerdi. Şimdilerde ise günümüzde çok daha farklı üzerleri ve kenarları boncuk işlemeli havlu kenarları var.

Yüz havlusundan tutun banyo ve mutfak havlularına kadar hepsini boncuk işlemeleri ile süsleyerek çok daha farklı ve modern bir hale getirebilirsiniz. Hediyelik ve çeyizlik havlularınız için buncuk işlemek en mantıklı seçenek olacaktır.

Hem banyolarınıza hem mutfaklarınıza çok daha güzel bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, sizlerde boncuklu havlu kenarlarını örmeyi deneyebilirsiniz.

Çeyizlerinize şıklık katın!

Neredeyse tüm el emeklerinde örneğe şıklık kazandırmak ve güzel bir görünüm sağlamak amacıyla boncukları süs olarak kullanırız. Bildiğiniz düz ve sade görünümlü beyaz bir havluyu bile boncuk yardımıyla süsleyerek onu muhteşem bir tasarıma kavuşturabilirsiniz.

Havlu kenarlarınıza istediğiniz renk ve modelde boncuklar işleyebilirsiniz. En çok kullanılanlar arasında;  Cam boncuk, plastik, metal ve tahta boncuklar vardır. Son zamanlarda tercih edilen simli boncukları ayrıca tercih edebilirsiniz.

Nazar değmemesi amacıyla kullanılan nazar boncuklarını ayrıca tercih edebilirsiniz. Kimilerine göre batıl inanç sayılan nazar boncukları, bazılarına göre bir güzellik sembolüdür ve bu yüzden havluların kenarlarında, değişik el işi örneklerinde kullanılmaktadır.

Günümüzde elişi sektörü geliştiği için birbirinden farklı ve renkli, desenli boncuklar bulabiliyoruz. İnternet üzerinde sipariş verebileceğiniz bir sürü güvenilir site var.

Dışarıda kırtasiye ve tuhafiyecilerden alabileceğiniz pahalı boncukları internet üzerinde kargo bedava seçeneği dahil olmak üzere çok daha uygun fiyata temin edebilirsiniz.

Çeyizlerinize güzellik ve şıklık katmak istiyorsanız kesinlikle havlu kenarlarınızı çeşitli ve renkli boncuklarla süslemelisiniz!

Biz ev hanımları dur durak bilmiyor ve evimizdeki en sade bir eşyayı bile güzelleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Mutfak ve banyonuz için kullandığınız havluları birbirinden güzel boncuklarla süsleyerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda el emeği aksesuarlara önem veren hanımlar muhakkak boncuk işlemeli havlu kenarlarını denemeliler.

Klasik bildiğiniz dantel ipleriyle işlemeler yapmaktan sıkıldıysanız, daha modern ve güzel görünmesi adına özellikle elişi için üretilen boncukları havlu kenarlarının aralarına örebilirsiniz. Bu serpiştirme işlemini kafanıza göre yapabilirsiniz.

Her şey sizin zevkinize uygun olmalıdır. Eğer ben yapamam diyorsanız özellikle bu işler için üretilmiş hazır boncuklu iplerden özellikle faydalanabilirsiniz.

Boncuksuz ip olmadığı zaman biraz uğraş gerektirir. Boncukları dizmek canınızı sıkabilir, işten soğuyabilirsiniz. Günümüzde artık her şeyin çok daha kolay ve pratik yolu var.

Belirtmiş olduğumuz gibi hazır boncuklu iplerle işin içinden sıyrılabilir, sevdikleriniz bile bu duruma şaşırarak, bu boncukları nasıl ördünüz diye emin olun size meraktan sorar!

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir