AnaSayfa / Oyunkolik / Clash Of Clans 6.Seviye Köy Düzeni Savunma

Clash Of Clans 6.Seviye Köy Düzeni Savunma

Clash’ta en önemli seviyelerden birisi de 6.seviyedir ve bu seviyeye gelenler her zaman ganimet koruma veya savunma şekli nasıl olacak onları fazlasıyla merak ediyor. Evet arkadaşlar, bende yıllardır clash oynuyorum, gerçekten insan bağımlısı oluyor şu anda levelim 11 ve artık her şey benim için çok zor.

6.seviye köy düzeni nasıl olmalıdır, hem savunma , hem de ganimet için hep beraber buna bakacağız.

İlk olarak Şunu unutmamak gerek savunma olarak köy düzeni kuracaksanız arkadaşlar her zaman Merkez Binasını iç tarafa koymanızı öneriyorum.

Eğer ben savunma değil kaynaklarımı düşmanlardan koruyacak mantığı yapacaksanız içeri tarafa depolarınızı koyup merkez binasını ise dışarıya alabilirsiniz.

Böyle ne olur ? Böyle arkadaşlar merkez binanız her türlü yıkılır ve rakip çok güçlü değilse kaynaklarınızı ele geçiremez.

Fakat şöyle bir durum vardır siz ne kadar çok kaynaklarınızı sağlarsanız saklayın rakip güçlü ve iyi bir stratejisi varsa o zaman hem merkeziniz gider , hem de kaynaklarınızın hepsini alır.

Bunu engellemek için oyun içerisinde birden fazla tuzak ve savunma kulelerimiz bulunuyor.

Savunma yapmak için merkezin yanlarına her zaman hava savunmalarını ve hava toplarını koymaya özen gösterin.

Diğer taraflara ise okçu , büyücü kulesi ve hava patlatıcısını ekleyin.

Şimdi tuzağa geldik burada yapmanız gereken çok basit isteyenler duvarların aralarını boş bırakır oraya yay tuzak ( Devler de bu çok etkilidir ) veya normal bombaları ekleyebilir.

Normal bombaların seviyesi yüksek olursa vereceği hasar da o kadar çok olur.

Neyse şimdi ganimet olayına kısaca bakalım ve yazımızı bitirelim isterseniz. Ganimetlerinizi korumak için yapmanız gereken dediğimiz gibi iç kısma depolarınızı alın ve sağına , soluna , yukarısına , aşağısına full savunma basın. Unutmamanız gereken nokta ise şudur; yukarıdan gelen ejder , balon bunları durdurmak için hava savunmasına , okçu kulesine ve büyücü kulesine ihtiyacınız olacak bu yüzden seviyeleri her zaman yüksek olsun özellikle hava savunmasının çok işe yarıyor.

Ganimetlerimiz dışarıda kalsaydı eğer o zaman da adam casuslarla her türlü ganimetlerinizi alır gider sizde kupa kazanırsınız.

Tabi clash of clans oyununda her zaman ganimet çok önemlidir kupa en sona kalıyor. Maden ve iksirleriniz yüksek olmasa bile sizler saldırı yaparak rakiplerinizden daha fazla hammadde alırsınız.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Rust Hayatta Kalma Rehberi

Rust oyunu 17 şubat 2014 tarihinde gelişime açılmış bir oyundur. O zamanlarda grafikler , oynanış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir