AnaSayfa / Oyunkolik / Clash Of Clans Duvarlar

Clash Of Clans Duvarlar

Duvarlar yani surlar clash of clans’ta en önemli yapılardan birisidir. Çünkü arkadaşlar duvarlarınız ne kadar düşük seviye olursa düşmanlar o kadar basit bir şekilde köyünüzü yerle bir eder. Bunlardan birisi de devlerdir.

Köyünüzü düşmanlardan savunmak için az zarar almak istiyorsanız o zaman surlarınıza çok büyük önem verin. 1 tane bile duvarınız yıkılsa düşmanlar o alandan köyünüzün içine girer bu yüzden duvarlarınızın arasında boşlu olması demek duvarlarınız işe yaramaz demektir.

Bütün seviyeler örnek verelim 7 olsun 1 tane boşluk yüzünden kolayca köyünüze girerler. Bazı oyuncular şöyle bir kurnazlık yapar, bilerek duvarların arasını boş bırakır ve oraya tuzaklar koyar bunların başında yaylı tuzak gelir.

Çünkü dev geldiği zaman rahat olarak 3 tane dev devre dışı olur. Böyle yaparsanız daha mantıklı olur aslında. Diğer türlü düşmanı öldürmeden siz kayıp verirsiniz.

Bunların yanı sıra duvarlarından üzerinden geçen veya atlayan birimlerde bulunuyor bunlar ; ejderha , dalkavuk , balon ve domuz binicisi olmaktadır.

Duvarların seviyeleri çok fazla bulunuyor ve hasar puanı 7000’lere kadar çıkıyor bu yüzden normal askerler neredeyse hiç yıkamıyorlar. Duvarın yıkılabilmesi için duvar yıkıcıları kullanırlar böylelikle 40 kat fazla hasar alır böyle yıkılabilir. Duvar yıkıcılar duvarları yıktıkları zaman kendilerini de yok ederler bunu unutmayın.

Özetlemek Gerekirse

Duvar yerleştirme köy için çok önemlidir ve anahtar noktadır. Duvarlar savunma içindir ve bu yüzden güçlendirilmelidir. Duvarlarınızı güçlü olursa normal askerler onları yıkasıya kadar savunmalarınız onları vurur.

Duvarlar çok güçlü değilse o zaman boşluk bırakın ve arasına tuzak koyarak düşmanı halt edin. Fakat böyle yaparsanız da dev varsa ölür ama arkadaki düşmanla rahatça da girebilir.

Düşman normal asker değil de ejderha , balon gibi duvarlarından üzerinden gelen birimlerle geliyorsa o zaman yapmanız gereken tek şey var o da izlemek oluyor.

Çünkü onların duvarla bir alakaları yok onların işini hava savunması , büyücü kulesi ve okçu kuleleri görecektir.

Yalnız ejderha veya balon yoksa duvardan atlayan dalkavuk , domuz binicileri varsa o zaman savunma birimleriniz onları kolayca öldürür.

Bunların canları fazla olmuyor tabi zırhları gelişmiş değilse. Eğer gelişmiş zırh olarak gelirlerse fazla yapacak bir şeyiniz kalmıyor açıkçası.

Düşman duvar yıkıcıları geleceği zaman bir yer belirler ve oraya salar böylelikle duvar yıkıcıları duvara 40 kat hasar verir ve kendileri de yok olur.

Duvar yıkıldığı için arkasından diğer birimleri gönderecektir artık savunmalarınız güçlü ise düşman fazla hasar vermeden yok olur.

İki katman olarak duvarları yerleştirmiş iseniz duvar yıkıcılar yine iki katmana da zarar verir ve yıkar.

Savunma Stratejisi

Duvarların buradaki amacı saldırı birimlerini durdurmaktır tabi hava saldırısı hariç oluyor. Saldırı olduğu zaman duvarlar güçlü ise geçmeleri zor olur taki duvar yıkıcıları olasıya kadar.

Duvarlarınız güçlü olursa normal salıdır askerleri onlarla uğraşırken savunmalarınız da onlara ateş eder ve düşman birçok askerini kaybeder.

Düşman 1 katmanı açarsa eğer o katmanda bulunan her şeyi rahat bir şekilde yıkar. Bu yüzden arkadaşlar köyünüzü düzenlerken her zaman tek ve geniş duvarlarla çevrelemeyin.

Bunun yerine iç içe olan hücreler halinde duvarlarınızı dizin. Böyle yaparsanız düşman köyünüzü yerle bir etmek için sıra sıra tüm duvarlarınızı yıkmak zorunda kalacak ve sizde zaman kazanmış olacaksınız.

İç içe duvar kullanılıyorsa o zaman duvar yıkıcılar sayesinde rahatça yıkılabilir yani şöyle sanmayın arka arkaya dizeyim yıkamasınlar öyle olmuyor işte yine yıkılır.

Okçu ve büyücüler duvarların arkasına belli bir mesafeye kadar saldırabiliyor. Savunmacılar daha az öneme sahiptir bu yüzden tampon olarak onları kullanabilirsiniz.

Bu yüzden duvarların yanına her zaman yakın menzilli olanları koyun , arkasına ise uzun menzilli olanları.

Saldırı Stratejisi

Saldırı yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken adamın duvarları oluyor. Eğer duvarlarda boşluk varsa saldırmayın veya dev varsa 1 tane yollayın.

Çünkü rakip oralara tuzak dizmiştir bir anda hepsini yollarsanız oradan birçoğunu durduk yere kaybedebilirsiniz. Bazı boşluklarda ise teslalar bulunuyor bunlara da dikkat edin.

Duvar yıkıcılar her zaman yanınızda olsun herhangi bir sorun olursa hemen onları yollarsınız ve size yol açılmış olur. Her zaman tuzaklardan ve dikkat dağıtan unsurlardan kaçının.

Duvar yıkıcılar ile bir duvarı yıktınız sonra hedefiniz bir arkadaki duvar olsun. Bunun için de askerleri salın savunmalar onlarla uğraşırken duvar yıkıcılarını yollayın ve yıksınlar.

Böylelikle kolayca adamdan hem hammadde , hem de 1-2 yıldız rahatça alabilirsiniz.

Yükseltme farklılıkları

seviyede olan duvarlar tahtadandır ve etraflarında halatlar bulunur.

Seviye olunca tıraşlanmamış taş şeklini alırlar

Seviye de biraz daha tıraşlanmış düz bir taş şeklini alır

Seviye siyah renkte sağlam bir demirden duvar olur boyu ise biraz yüksektir.

Seviye duvarlar altın kaplama olur

Seviye uzun ve pembe kristal olur

7 .seviye bu sefer daha uzun ve daha sivridir rengi ise mordur

Seviye duvarlar siyah renk olur ve üzerinde kuru kafa bulunur

Seviye de duvarların etrafında dikenler olur , köşeye ulaştıktan sonra üzerlerinde ateş yanar

Seviye açık renkte olur duvarlar ve üzerlerinde dikenler bulunur. Köşeye ulaştıktan sonra kalıcı olarak ateş yanar

11 . Son seviye duvarların üzerinde elektrik olur ve içlerinden sürekli olarak mavi bir enerji dolaşır

Diğer

En iyi vuruş puanı arkadaşlar 11.seviye duvarlarıdır ve 7000 vuruş puanı bulunuyor. Hava birlikleri tarafından hedeflenemez.

Tavsiye

Köy binanız ile duvarların seviyesini her zaman eşit olarak ilerletin bu çok önemlidir.

Mesela köy binamız 6.seviye o zaman duvarlarınızı da en fazla 6.seviyeye ulaştırın. Sonra köy binanızı 7 yapınca duvarlarınızı da onla beraber yükseltebilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Rust Hayatta Kalma Rehberi

Rust oyunu 17 şubat 2014 tarihinde gelişime açılmış bir oyundur. O zamanlarda grafikler , oynanış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir