AnaSayfa / Oyunkolik / Clash Of Clans Hava Patlatıcı Ne İşe Yarar?

Clash Of Clans Hava Patlatıcı Ne İşe Yarar?

Clash of clans oyununda daha önceden böyle bir eşya yoktu yeni eklendi ve birçok kişi tarafından olumlu karşılandı. Bunlar göklerde dolaşanları püskürtürler, bu olay bazen çok can sıkıcı olabiliyor.

Çünkü mesela 1 ejderiniz kaldı tam merkezi patlatacaksınız o sırada ejderinizi püskürtüyor, böyle olunca 1-2 saniye geriye atıyor sizi ve diğer kuleler sizi öldürüyor.

Merkez binasının canı ise çok az kaldı böyle durumlarda insanlar gerçekten çok sinirleniyor yani benim başına birkaç kere geldi tabi merkez binasında değil başka yapılarda. Hava patlatıcıların farklı bir özelliği ise sadece tek yöne bakabilir ama mesafesi ve kapladığı alan çok geniştir.

Havadan saldıran askerleri savunmasız hale getirmek için hava patlatıcısı devreye girer. Saldıran askerleri geriye doğru iterek onları savunmasız hale getirir bu durum savunucu köy için oldukça güzeldir.

Nasıl Savunma Yapabilirim?

İlk olarak şunu bilmeniz gerek hava patlatıcısı 120 derecelik bir yarıçap içerisinde düşmana ateş eder. Eğer saldırılara karşı iyi bir savunma yapmak istiyorsanız o zaman hava patlatıcının yüzünü doğru yöne çevirmeniz gerekmektedir.

Hava patlatıcısının seviyesi çok önemlidir seviye 6 olduğu zaman yukarıdan gelen balonlara karşı çok ama çok etkili oluyorlar. Balonlara karşı bu sayede köyünüzü hava patlatıcısı ile koruyabilirsiniz. Birçok kişi şunu soruyor benim seviye 1 neden etkili değil.

Çünkü seviye 1 çok düşük bir rakamdır en etkili seviye arkadaşlar 5 veya 6 olmaktadır. Sizin seviyeniz 1 veya 2 olursa çok etkili olmaz sadece %30 etkili olur ama seviye 5 olunca o zaman yukarıdaki askerlere karşı %70 daha etkili olmaktadır.

Nasıl Saldırı Yapabilirim?

Hava patlatıcısı sadece belirli bir açıya ayarlanır ve o alana giren askerlerin üzerine ateş eder. Zaten hava patlatıcısının en büyük özelliği içine girdiği zaman onu geri iter ve bu sayede 1-2 saniye zaman kazandırır savunmalarına.

Böyle olunca da karşı taraf birkaç saniye zaman kaybeder, diğer kuleler daha çabuk vurur onları. Mesela adam köyünüzü %80 yıkacaksa bu şekilde %60 yıkabilir.

Yukarıda da dediğimiz gibi arkadaşlar seviyesi ne kadar düşük olursa itme gücü de o kadar az olur. Ama 6 seviyeye getirdiğiniz zaman itme gücü aşırı çok olur eskiden 1-2 saniye kazanırken şimdi 5-6 saniye kazanırsınız çok rahat bir şekilde.

Böyle olunca saldırmak açısından iyi bir avantaj olabilir. Saldırı yapmak için sizlere önerim balon ile saldırmaktır tam bu sayede öfke büyüsünü yaparak hava patlatıcısını daha kısa zaman da yıkabilirsiniz.

Hava patlatıcısını yıkmak için seviye 2 , 4 tane yıldırım büyüsü varsa onun üzerine atarak saldırı yapmadan kolayca yıkabilirsiniz. Ya da 3.seviye bir yıldırım büyünüz var o zaman da 3 tane atarak patlatmanız mümkündür.

Hava patlatıcısı 30 Nisan 2015 yılında güncelleme ile gelmiştir. Amacı havadan gelen düşmanları geriye itmesidir. Bu sadece savunma olarak yapılmıştır herhangi bir şekilde saldırı yapılamaz. Aynı zaman da belli bir yöne sabitlenir içerisine giren birimleri itmekle görevlidir.

Hava patlatıcısı 45 derece döndürülebilir ve 8 yönde de kullanabilirsiniz. Menzili bir noktadan başlar ve yayılarak ilerler. Buda menzile giren en uzak birimini daha çok yıkması anlamına gelir.

Hava patlatıcısına askerler ne kadar çok yaklaşırsa geriye itmesi o kadar azalacaktır. Bu yüzden uzaktaki birime hedef alması daha mantıklı bir durum oluyor.

Taktikleri

Her zaman hava patlatıcısını hava savunmaların hedef almadığı yere koyun. Çünkü hava savunmasının hedef almadığı yere koymazsanız oradan kolayca saldırı yapılabilir ve köyünüzü yerle bir edebilirler. Şahsen ben bu şekilde yapıyorum ve yıldırım büyüsü kullanmadan köyümü fazla yıkamıyorlar.

Ama diğer türlü denedim köyümü %100 yıktılar ejderlerle. Benim tavsiyelerim bunlar arkadaşlar ama sizler yorumlar kısmından taktiklerinizi belirtebilirsiniz. Böylece herkes çok güzel bir şekilde savunma ve saldırı yapabilir.

Seviyelerine Göre Maliyetleri

Seviye 1

İtme gücü : 1.6

Hasar : 750

Maliyet : 500.000

İnşaat Süresi : 1 gün

Deneyim puanı : 293

Seviye 2

İtme Gücü : 2.0

Hasar : 800

Maliyet: 750.000

İnşaat Süresi : 3 gün

Deneyim Puanı : 509

Seviye 3

İtme Gücü : 2.4

Hasar : 850

Maliyet : 1,250,000

İnşaat Süresi : 5gün

Deneyim Puanı : 657

Seviye 4

İtme Gücü : 2.8

Hasar : 900

Maliyet : 2,400,000

İnşaat Süresi : 7 gün

Deneyim Puanı : 777

Seviye 5

İtme Gücü : 3.2

Hasar : 950

Maliyet : 4,800,000

İnşaat Süresi : 8 gün

Deneyim Puanı : 831

Seviye 6

İtme Gücü : 3.6

Hasar :1.000

Maliyet : 7,200,000

İnşaat Süresi : 9gün

Deneyim Puanı : 881

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Rust Hayatta Kalma Rehberi

Rust oyunu 17 şubat 2014 tarihinde gelişime açılmış bir oyundur. O zamanlarda grafikler , oynanış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir