AnaSayfa / Oyunkolik / Clash Of Clans Tuzaklar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Clash Of Clans Tuzaklar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Clash of clans’ta birden fazla tuzak bulunur ve köyde istenmeyen misafirleri uzak tutmak için bize yardım eder. Ucuz yapılar olan tuzaklar düşmanlar tarafından görülmez

Bir kere kullanıldığı zaman bir sonrakinde kullanılamaz bunun için yeniden silahlandırmak gerek. Tuzakları her zaman doğru yere ve düzgünce yerleştirmekte fayda vardır.

Eğer sizler de tuzaklarınızı iyi yerleştirirseniz, savunmanıza ciddi anlamda yardım etmiş olursunuz ve köyünüz zor yıkılır.

Mesela siz uyudunuz ve saldırı geldi tuzaklar aktif oldu. Arkasından yine saldırı geldi bu sefer tuzaklar tamir edilmediği için aktif olmayacaklardır.

Gizli teslada bir tuzak olarak görülüyor ama o öyle değildir arkadaşlar. Bunun nedenine bakacak olursak, gizli teslayı yeniden silahlandırma gibi bir yetkimiz bulunmuyor. O da diğer savunmalar gibi yıkılıyor ve sonra geri geliyor.

Gizli teslalar savunma birimleri olarak adlandırılıyor fakat gerçek birer birim değildirler çünkü size saldıran kişi köyünüzü yıkmak için illa gizli teslanızı yok etmek zorunda değil bu gerekmemektedir. Neyse biz konumuza geri dönelim…

Yükseltme Durumlar Nelerdir?

Patlayan tuzakları yeniden yükseltebilirsiniz.

Mağazadan yeni bir bomba aldığınız zaman hemen yükseltme yapabilirsiniz.

Tuzaklarınızı yükseltme yapmak için işçi kullanmalısınız.

Binalara göre yükseltme zamanları daha kısadır.

Tuzak tipleri farklı yükseltmelere sahiptir örnek verecek olursak hasar , alan gibi.

Tuzaklarınızı yükseltirken o sırada siz yokken biri saldıracağı zaman tuzağınız nerde onu görebilir. Bu yüzden yerlerini değiştirmek en mantıklısıdır böyle olunca rakip nerede olduğunu bilemez.

Yükseltme bittiği zaman arkadaşlar tuzaklarınızı yeniden yerlerini değiştirin.

Her tuzağı tek tek yükseltin yani sizler bir tuzağı yükselttiğiniz zaman tüm tuzakları yükseltiyormuş sanmayın.

Tuzaklar Nasıl Kullanılır?

Bir tuzağı kurduğunuz zaman o yerde tuzağınız durur ve silahlandırılmıştır. Herhangi bir saldırı geldiği zaman patlar veya düşmanı uçurur. Bu tuzak tetiklendiği zaman tekrar silahlandırılması gerek.

Silahlandırmayı yapmak için herhangi bir işçiye gerek duyulmaz direk tamir edebilirsiniz. Bir tuzağı yükselttiğiniz zaman kalıcı olarak yükselmiş olursunuz,  yani hiçbir şekilde tuzağınızın seviyesi düşmez.

Tuzağınızı yeniden tamir etmek için altına ihtiyacınız vardır tabi düşük altınla silahlandırabilirsiniz. Tuzakları tamir edeceğiniz zaman maliyeti seviyesine göre değişir. Seviyesi ne kadar yüksek olursa maliyeti de o kadar yüksek olur.

İster tuzakları tek tek tamir edin , isterseniz köy binasının üzerine tıklayıp hepsini bir anda yapın karar sizin. Eğer daha önce tuzak kullanılmışsa ve bir sonraki saldırı için tamir edilmişse o zaman o tuzak düşman tarafından görülmez. tamir edilmemişse o zaman düşman tarafından rahatça görülür ve diğer taraflardan saldırı yapar bunlara dikkat ediniz.

Yaylı Tuzağımız

Bu küçük tuzağımızın aslında işlevi çok ama çok büyüktür. Ne bakımdan ? Köyünüze devlerle saldırı oldu düşman toplam 10 dev attı ve bu devlerin bir kısmı yayın üzerine geldiği zaman yaklaşık 3-4 tanesini atıyor ve bu sayede güçlü devlerden kurtulmuş oluyorsunuz.

Tabi sadece dev değil barbar , okçu bunları da atıyor ama en önemlisi devlerdir. Köyünüze gelen misafirleriniz bir anda yaylı tuzak sayesinde sepetlenir.

Yaylı tuzağın üzerine düşman grubu gelince 15 tanesini anında yok eder. Örneğin 15 okçu eğer dev gelirse en fazla 3 tanesini yok etmektedir.

Eğer yayın üzerine P.E.K.K.A gelirse onu uçuramaz çünkü zırhı çok ağır olduğundan fırlatamıyor. Bunun yanı sıra golem ve kahramanlara karşı da bir etkisi bulunmuyor. Fakat güzel bir strateji ile yerleştirilirse o zaman saldırılara karşı çok güzel defans yapabilirler.

Dev + şifacı geliyorsa yay tuzak sayesinde kombo yaparak sayıyı en aza indirebilirsiniz. Goblinler biliyorsunuz çok hızlıdır, yayın üzerinden hızlıca geçtiklerinde arkasından gelenleri bir anda havaya uçurur.

Nerelere yerleştirilir diye soracak olursanız sizlere tavsiye köy binasının çevresine yerleştirmenizi öneririm. Özellikle duvar boşlukları kısmına genel olarak oralardan düşmanlar çok geçer ve yay tuzak koyarsanız mutlu sonla karşılaşırlar. Ancak tekrar hatırlatalım bu tuzaklar sadece 1 kez çalışır bunun için de tamir edilmesi şarttır.

Yükseltme yapılamayan tuzaklar arasında yaylı tuzaklar vardır diğerleri yükseltilirken bu yükseltilmez. Eskiden balkabağı bombası ve noel hediyesi tuzağı vardı mesela onlar da yükseltilemiyordu tabi artık yok onlar. Hasar vererek öldürmedikleri için kuru kafa veya mezar taşı oluşmaz direk olarak köyden atılır.

Bomba

Hiçbir şey bomba kadar güzel değildir çünkü o bomba varya düşmanı ezer geçer. Özellikle dev bomba onun seviyesi yüksek olursa düşmanın bir anda sağlığını düşürür veya öldürür.

Bombalar bir saldırı menziline girdikleri zaman kendileri otomatik olarak patlar. Bunlar da ucuz yapılardır ve düşmanlar tarafından görülmez. Tabi tamir edilmezse diğer saldırı yapacak kişi bombaların yerlerini rahatça görür.

Bomba patladı sizler tekrardan silahlandırabilirsiniz. Tüm tuzaklara rağmen en zayıf olanları bunlardır anca düzgün bir savunma sayesinde işlevleri çok büyük olabilir.

Savunmanız çok iyi ve sizler de iyi savunma yapıyorsunuz oyunda değilsiniz o zaman dizilişiniz iyi olduğu için düşman geldiği gibi gidecektir. Ama unutmayın arkadaşlar bombalarınız patladığı zaman kesinlikle hemen tamir edin ilk saldırıyı atlatmış olabilirsiniz fakat diğer saldırı çok kötü olabilir sizin için.

Düşmanlar bombanın alanına girdikleri zaman bir anda patlar eğer bombalarınızın seviyesi yüksek ise hasar vermeden öldüreceğinden emin olabilirsiniz.

Bu bombalar köyün dışında da çok işe yararlar birlikler birden etkilenir ve iyi sonuçlar alabilirsiniz. En zayıf olan birliklere karşı bile bu bombalar tek başına harika iş çıkartabilir. Bombalar , okçu veya gombin gibi grupları anında yok eder.

Savunma Stratejisi Nasıl Yapılma

Onları köyün dışına, önde gelen asker birliklerini ise etkisiz hale getirmek için bize yardımcı olur. Devler de buna dahil olmaktadır. Birçok kişi alternatif yol olarak dış kısımlar da boşluklar bırakır ve o kısma bomba , yay tuzağı ekler. Çünkü devler bir yerde boşluk varsa oradan girmeye çalışır böyle olunca da o yer yat uzak varsa rahat 3 tanesi gider. İnsanlar bu şekilde zorlamadan devlerden kurtulabiliyor.

Tabi bu üniteleri yükseltirken dikkat edin saldırıyı yapacak olan kişi görmesin en iyisi başka yerde yükseltme yapın bitince eski yerine geri koyun. Çünkü yükseltme yapacağınız zaman yükseltme varsa düşman üzerinden geçse bile patlamaz.

En güzel yanı ise bombaları yan yana dizerseniz birçok düşman birliğini yok edersiniz. Özellikle okçuları bu iyi bir stratejidir.

Yükseltme farklılıkları

3 seviye yaptığınız zaman bomba biraz daha büyük olur ve 4 tane altın diken eklenir.

Seviye yaptığımız da ise 4 tane altından dikeni olan metal kafesin içine girer. Yüzeyinde ise altın tümsekleri yer alır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Rust Hayatta Kalma Rehberi

Rust oyunu 17 şubat 2014 tarihinde gelişime açılmış bir oyundur. O zamanlarda grafikler , oynanış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir