AnaSayfa / Oyunkolik / clash of Clans Yeni Başlayanlar İçin Köy Düzeni Saldırı Ve Savunma Taktikleri

clash of Clans Yeni Başlayanlar İçin Köy Düzeni Saldırı Ve Savunma Taktikleri

Android telefonlarda en çok oynanan ve çok sevilen oyunlardan birisi de Clash of clans’tır. Evet şuanda google playda en çok tutulan oyunlardan birisi oluyor ve gerçekten de zevkli oyun. En güzel yanlarından birisi de strateji olmasıdır bu yüzden daha iyi düşünmeyi ve plan yapmayı amaçlıyor. Şuanda arkadaşlar benim seviyem 60 ben bu seviyeye nerden baksanız hemen gelmedim 1 seneye yakın zaman da geldim.

Evet şuanda birçok kişi oha diyecek sanırım. Çünkü belli bir noktaya geldiğiniz zaman hem evlerin yapı süresi çok uzuyor , hem de kasılmak gerçekten yavaşlıyor. İlk zamanlar da seviye 10’a kadar güzel geliyorsunuz sonra inşa yapa yapa seviyeniz olmuş 20’lerde sanıyorsunuz ben hızlı gelişirim ama öyle olmuyor 35’lere geldiğiniz zaman duraksamalar başlıyor. Neyse şimdi yeni başlayan arkadaşlarımıza oyun hakkında bilgiler verelim.

Clash Of Clans Yeni Başlayanlar İçin

Yeni başlayanlar için ilk başta bir eğitim uygulanır ve size saldırı nasıl yapılır , altın depoları , madenler , iksirler ve askeri yapıları kurdurur. İlk başta duvar kurmanıza gerek yok arkadaşlar siz binalarınızın seviyesini güçlendirin. Tabi her zaman önem vereceğiniz yer savunma olacak ama hammadde de önemli tabi ben çoğunluğu savunmaya verin diyorum.

Sonra kışladan barbar çıkarın ve goblinlere saldırıp oralardan hem altın , hem de iksir toplayıp gelişiminizi hızlandırın. Yavaş yavaş seviyemiz artıyor ve binalarımız güçleniyor bize verilen koruma kalmak üzere hemen duvar örmemiz gerek.

Duvar örerken de her zaman merkez binasına göre dizin yani netten birçok video bulunuyor merkez binası 1. Seviye , 2. Seviye’ye göre köy düzeni gibi. Merak etmeyin daha ileri ki zamanlar da bunları sizlerle paylaşacağız. Daha ayrıntılı bir şekilde öneriler vereceğiz ve köy düzeniniz harika olacak.

Neyse duvarımız da tamam şimdi sıra geldi merkez binamızı yükseltmeye. Unutmayın arkadaşlar her zaman merkez binasına göre duvarlarınızı ve yapılarınızı yükseltin. Çünkü ben öyle bir hata yaptım ilk merkez binasını yükselttim şimdi ben güçsüz olduğum halde bana merkez binası 9 olanlar geliyor. Benim merkezim daha 7 düşünün.

Saldırı Ve Savunma Taktikleri

Saldırı yapacağınız zaman askerlerinizi dağınık bırakmanız çok önemlidir bu sayede birçok askerinizi ölümden kurtarmış olursunuz. Eğer bir yerden bırakırsanız bir havan topu ile hepsi ölür. Havadan saldırı yapacaksanız da havan savunmalarına dikkat edin onlar hemen düşürür birliklerinizi. Savunma yapacağınız zaman da devreye tuzaklar da giriyor. Dediğim gibi strateji çok önemli arkadaşlar bu yüzden savunmalarınızı her zaman ön plana çıkarmayın. Tabi amacınız savunma ise geriye çekin savunmalarınızı fakat hammaddeniz gider , eğer amacınız hammadde ise savunmalar ön planda dursun. Bu şekilde güzel bir strateji yakalayabilirsiniz. Evet arkadaşlar vereceğimiz bilgiler bunlardır merak etmeyin zamanla sizde gelişecek büyük birileri olacaksınız. 100 seviyelere gelenler emin olun kaç senedir oynuyorlardır.,

Clash Of Clans Taktikleri Yeni Başlayanlar İçin…

Clash of clans Supercell tarafından geliştiriliyor ve çıktığından bu yana toplamda 100 milyon indirme ve 26.411.446 kişi de oyunu oynamaktadır. Google Play’da almış olduğu puan ise 4.6 oluyor. Evet arkadaşlar oyun bir strateji oyunudur bu yüzden eğer sabırlı ve stratejiniz güçlü ise bu oyun tamda sizlere göre. Clasha daha yeni başlayacak olanlara birkaç püf noktalar vereceğim fakat ilk olarak oyunu sizlere tanıtayım biraz. Nedir bu Clash Of Clans ?

Clash Of Clans strateji oyunudur ve bina kurulur , yükseltilir , asker basılır , klan savaşları falan olur. Oyunun en güzel yanlarından birisi de rakibe saldırıp ondan hammadde almak oluyor. Siz ilk başladığınız zaman oyun ne yapacağınızı gösteriyor ve seviyeniz hızlı bir şekilde artıyor.

Her zaman savunma çok önemlidir bir çok kişi hammaddeye önem veriyor fakat ilk savunma çünkü rakip gelip savunmanızı yerle bir ederse zaten köyünüzü %100 yıkacak ve hammaddeniz de gidecek. Bu yüzden savunma çok önemlidir. Neyse daha yeni olduğunuzdan dolayı size 50 60 seviyeli adamlar saldırmaz her zaman merkez binanıza göre adam saldırır. Şunu da belirtmek isterim arkadaşlar merkez binasını yükseltmeden önce diğer binaların yükseltin yani eşit gidin buna duvarlar da dahil oluyor.

Merkez binasını yükseltince size yeni binalar veriyor bunları diziyorsunuz yanında ise 25 veya 50 adet duvar vermektedir. Clash’ta en önemli etken duvarlardır arkadaşlar çünkü eğer siz köy düzeninizi kolay yaparsanız duvarınızı bir duvar patlatıcısı patlatır ve içeri rahatça girer.

Ama detaylı bir duvar oluşturursanız o zaman içeri girmeleri biraz zorlaşır. Yavaş yavaş seviyemiz artıyor ve bizler de hem savunmamızı , hem de hammaddelerimizi geliştiriyoruz. Şimdi sıra geldi klana katılma zamanı. Köşede klan kalesi var yıkılmış onu altınla tamir ediyorsunuz ve kupanıza göre bir klan seçip girebiliyorsunuz.

Tabi isteyenler kendileri de kurabilir altın karşılığında , isteyenler de direk kalabalık klana girebilir. Artık seviyemiz ve merkez binamız yükseldiği için karşımıza güçsüzler değil de güçlü rakipler çıkacaktır bu yüzden savunmalarımızın seviyeleri her zaman yüksek olsun.

Clash Of Clans Saldırı Taktikleri

Saldırı yaparken de her zaman karadan saldıracaksanız hava toplarına dikkat edin. Bir yerden hepsini bırakırsanız 1 tane havan topu vurur ve hepsi ölür. Bunun yerine dağınık bir şekilde barbar , okçu atarsanız rahatlıkla hem hammadde , hem de yıldız alabilirsiniz.

Havadan saldıracaklar da her zaman hava savunmalarına dikkat etsin zamanla iksirler açılacak siz şimşek iksiri ile bu yerlerin 1 tanesini yıkabilir , diğerlerini de karar askerleri yardımı ile yıkıp hava birimleri ile işi bitirebilirsiniz. Tabi bu normal saldırı klan savaşlarında iş biraz değişik.

Saldırı ve savunma çok önemlidir. Genel olarak ejderlerle veya pekkalarla saldırılar olur. Bu yüzden bir an önce kışlanızı yükseltin ve ejder basın. Fakat güzel bir haberim daha var oyuna normalde kışlanın seviyesi 10’du ve pekka son birimdi. Şimdi oyuna 2 tane daha birim eklendi onlar da Bebek Ejderha ve Madenci oldu.

Bebek Ejderha : Küçük gibi görünüyor fakat işlevi çok büyüktür tek başına kaldıkları zaman ortalığı kasıp kavururlar. Bebek ejderhanın saldırı hızı ve bonus hasarı çok fazladır.

Madenci : Bunlar da yer altını kazar ve duvarları delip geçtikleri için içeriye kolayca girebiliyorlar. Yer altında oldukları için hasar görmezler ve köyde tuzak varsa madencileri tetiklemez. Bunlar da büyülerden bonus kazanmaktadır.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu 2 birim oyunda daha yeni eklendi ve gerçekten de güzel oldu. Oyun sürekli güncelleniyor yeni binalar , askerler ve büyüler geliyor. Fakat oyundaki tek sorun bekleme süreleri. İlk başlarda bekleme süreleri kısa fakat seviyeniz 50 küsürlere geldiğinde bir binayı yükseltmek için 4 – 5 gün bekliyorsunuz.

Not : Oyunun ilk başında size fazladan mücevher verecek bunları SAKIN kullanmayın ileride işçi alacağından dolayı çok yararı olacak. Tabi isteyenler gerçek parayla da mücevher alıp işçi alabilir ama para vermek istemeyenler varsa o zaman mücevherleri oyunun ilk başında kullanmayın.

Umarım arkadaşlar vermiş olduğum taktikler ve yöntemler işinize yarar sorunuz olursa yorumlardan bize yazın her konuda yardımcı olmaya çalışırız.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Clash Of Clans Duvarlar

Duvarlar yani surlar clash of clans’ta en önemli yapılardan birisidir. Çünkü arkadaşlar duvarlarınız ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir