AnaSayfa / Yaşama Dair / Çocuklar İçin Kolay Mücver Tarifi

Çocuklar İçin Kolay Mücver Tarifi

cok-kolay-mucver-tarifi
Genellikle pek çok çocuk kabak sebzesini tüketmekten pek de hoşlanmamaktadır. B ve C vitamini değeri yüksek olan bu besinin özellikle çocuklar tarafından sıkça tüketilmesi gerekmektedir. C vitamini çocukların gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Kabak yemeyen çocuklar için kabağı sevdiren yiyeceklerden biri mücverdir.

Mücver ile çocuklar hem kabağı sevmekte hem de kabaktan almaları gereken vitamini alabilmektedir.

Mücver Nasıl Yapılır?

Mücver yapmak için öncelikle iki adet sakız kabağa ihtiyacınız vardır. Sakız kabak genellikle ana yemeklerde kullanılan bir kabak türü olduğundan dolayı mücverde tercih edilmektedir.

Kabaklar derin bir kap içerisinde rendelenir. Çocukların mücveri daha çok sevebilmesi ve daha çok vitamin alabilmesi için bir adet küçük havuç ve bir adet patates de rendelenebilir.

Rendelenecek malzemeler bir kap içerisine alındıktan sonra bir adet yumurta ve baharatlar eklenir. Sıvı halde elde edilen karışımın kıvam alması için bir kaç kaşık un eklenir ve kek hamuru akışkanlığında bir karışım elde edilir.

Önceden ısıtılmış yanmaz tavaya çok az sıvıyağ eklenir ve bir kaşık karışımdan alınarak arkalı önlü krep kıvamında pişirilir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir