AnaSayfa / Kadınca / Çok güzel havlu kenarları Örnekleri

Çok güzel havlu kenarları Örnekleri

Havlu kenarlarının çok güzel örneklerini sizlerle paylaşacağım.  Dantel havlulardan tutun, kurdele nakışlı, boncuklu ve halkalı olmak üzere beklentilerinizi karşılayacak değişik havlu kenarlarını çeyizleriniz için örebilirsiniz.

Havlu kenarlarına işleme yapılırken bazen çiçek, kimi zaman yonca gibi çok hoş desenler kullanılabiliyor. İsterseniz sizler daha değişik desenler kullanabilirsiniz. İlla aynı örneği öreceğim diye uğraşmanızın bir anlamı yok…

Havlu kenarlarının yapımı aslında bilinenin aksine zor değildir.  Havlunuzun rengine göre hareket etmeli ve o doğrultuda köşe kısımlarına eklemeler yapmalısınız. Örnek vermek gerekirse;

İlk önce yirmi zincir çekelim on zinciri bunun üzerine gelecek şekilde ilmek kaydırma yapın ve üzerinde batırarak, halka oluşturalım. İlmeği kaydırabilmek için sık iğne üzerinden batırın ve ardından ilmek almadan bu işlemi gerçekleştirdiğinizden emin olun.

Oluşan halkanın içerisine bir adet sık iğne yapınız ve sonrasında bir tekli trabzan yapın ve iki trabzan ile devam edin. 4 yıpa 2 kere ilmek aldıktan sonra trabzan oluşmuş olacak. Akabinde beş zincir çekin ve aynı alana sık iğneyle batın. Tekrardan beş zincir çekelim yan taraflarına 4 tığa 2 kere ilmek alınarak devam ediniz. Trabzan iki ve bir tekli trabzan olacak bir sık iğne yaparak devam edeceksiniz.

Diğer aşamalara geçelim. 10 zincir çekiniz ve halkayı oluşturduktan sonra yaprağın ucuna ilmek kaydırarak batın.

10 zincir tekrardan bir halka yapın ve ardından bir yaprak daha yapın.

Son kısımlarda batınız ve ilk başta çekilen on zincir üzerine sık iğne yaptıktan sonra devam ediniz.

Doğrudan dört zincir daha yapın ve al tarafındaki kısma yaprak üzerine batınız ve tekrardan dört zincir yapın üst yaprağa batın. Sonraki aşama için otuz zincir çekiniz ve on zincir üzerine batarak halka oluşturunuz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tatlı Sevimli Çocuk Resimleri

Çocuklar birçoğumuzun zaafıdır. Onlar güldüğünde onları yeme isteği uyanır, kimi zaman da onları öpücüklere boğmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir