AnaSayfa / Eğitim Şart / Cumhuriyetin önemi nedir kısaca

Cumhuriyetin önemi nedir kısaca

Cumhuriyet Rejiminin Önemi Nedir Kısaca Açıklayalım;
Cumhuriyetin önemi Türk milleti için çok büyüktür. Cumhuriyet rejimi insana değer verir, insan hak ve özgürlükleri, saygı, çağdaşlık, uygarlık hepsini bünyesinde barındırır.

Unutmamalıyız ki; Ülkemizin çağdaş olması, devletimizin ve milletimizin ulu önder Atatürk’ün liderliğinde tüm engelleri teker teker aşarak uygar bir toplum olması laik ve demokratik olan cumhuriyet rejimi vasıtasıyla mümkün hale gelmiştir.

İşte bu yüzden Cumhuriyetin biz Türk milletine kazandırmış olduğu laik ve demokratik resim, ülkemizin ve devletimizin geleceği açısından son derece önemlidir ki, Anayasada ‘’ Türkiye Cumhuriyeti’nin idare şekli Cumhuriyettir, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez’’ ibaresinin yazması Cumhuriyet rejiminin teminat altına alındığının göstergesidir.

Türk gençleri ve diğer gelecek olan kuşaklar bilmelidirler ki; Bu ülkede kurulan Cumhuriyet rejimi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir ölüm kalın savaşının akabinde meydana gelmiştir.

Bu bahsettiğimiz büyük başarının arkasında milyonlarda şehit ve binlerce gazinin emeği vardır. Bu yüzden ortaya çıkan büyük eser her yönüyle gelişmesi ve geliştirilmesi, doğacak bütün tehlikelere karşı titizlikle hareket edilerek korunması Cumhuriyet rejiminin kuşaklarının Mustafa Kemal’e ve onun tüm silah arkadaşlarına borçlu olduğunu bilmelidirler.

Eminiz ki Cumhuriyete sahip çıkacak olan binlerce genç ve kuşaklar olacaktır.

Bu görev aşkı ve bilinciyle kendilerine bırakılan emaneti gözünü kırpmadan koruyacaktır.  Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün çizdiği yolda ilelebet sonsuza kadar devam edecektir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir