AnaSayfa / Kadınca / Dantel Örtü Modelleri ve Örnekleri

Dantel Örtü Modelleri ve Örnekleri

Dantel örtü modelleri birbirinden farklı desen ve çeşitleriyle genç kızların çeyizlerini süslüyor. Eski bir elişi geleneği olan ve geçmişi seneler öncesine dayanan danteller hala günümüzde genç kızların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Kimilerine göre modern yaşama uyum sağlamayan eskide kalmış bir elişi bazılarına göre ise hala yatak odalarımızın, tepsilerin, masaların ve yastıklarımızın göz bebeği!

Bu saymış olduğumuz mobilya ve tekstil ürünlerini danteller ile süsleyerek onları olduğundan daha modern bir hale dönüştürebilirsiniz.

Son zamanlarda tekrardan popüler hale gelen insanların ilgisine mahzar olan danteller, çeşitli örtüleri ve işlemeleriyle, birbirinden güzel renkleri, estetik tasarımları ile karşımıza çıkarak, onun demode olduğunu söyleyenlere inat yükselişini sürdürüyor.

Böylelikle internet teknolojisinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Günümüzde facebook, twitter ve instagram gibi sosyal mecralarda ev hanımları kendi elleri ile ördükleri örgü örneklerini ve çeşitli dantelleri takipçileriyle ve arkadaşları ile paylaşıyor, Anadolu’nun bağrından günümüze kadar gelen dantel gibi unutulmaya yüz tutmuş olan elişlerini tekrardan canlandırıyor.

Belirtmiş olduğumuz dantellerin yapılışlarını ve birbirinden farklı örneklerini bir çok sosyal ağ üzerinde bulabilir, sizlerde sevdiklerinizle doyasıya paylaşabilirsiniz.

Günümüzde danteller bir çok sektörde kullanılıyor. Bunların başında; Ev dekorasyonu ve giyim en başı çekiyor. Geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için örnek bakımından büyük bir zenginliği ifade ediyor. Bu durum;  artık bir çok dantel çeşidini piyasada bulabileceğiniz anlamına geliyor.

Büyük bir emeğin neticesi olan dantel örtü örneklerini sizlerde evinizde boş vakitlerinizde örebilirsiniz. Elişi dünyasının en zahmetlilerinden birisi olan ve masaları sadelikten kurtaran dantel örtülerini bugün sizlerle paylaşacağım.

Masa örtülerinin yanı sıra boyutu küçük, yapılışı kolay olan sehpa örtülerini ayrıca denemenizde fayda var. Bu saydığıma ek olarak mutfaklarınızda kullanmış olduğunuz servis tepsileri için dantel tepsi örtülerini ayrıca örebilirsiniz.

1000 MAILLES 225

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir