AnaSayfa / Kadınca / Dantel yatak örtüsü modelleri 2018

Dantel yatak örtüsü modelleri 2018

Dantel yatak örtülerinin 2018 tasarımları oldukça farklı ve şık görünüyor. Siz değerli hanımlar, beğenmiş olduğunuz örnekleri boş zamanlarınızda örerek, çeyizlerinize güzellik katabilirsiniz.

Özellikle ev hanımlarının gönlündeki yeri ayrı olan danteller, özünde barındırdığı el emeğini gün yüzüne çıkartarak, farkını ortaya koyan eşsiz göz nurlarıdır.

Ev içersinde insanın göz zevki arttıran en güzel ürünlerin başında danteller gelir. Yatak odasına, mutfağa, salona koyulan danteller, oraların atmosferini bir anda değiştirerek evinize esteki bir görünüm kazandırır. Yaşam kalitesi arttırmak için evimize değer vermeli ve kendi el emeğimizle ördüğümüz dantel gibi ürünleri kullanmalıyız.

Dantel örtüleri en çok yatak odalarında kullanılır. Evli çiftlerin en çok önem verdiği yer burasıdır. Değerli ev hanımları sizlerde yatak odalarınıza dantel gibi dekoratif dokunuşlarla değişiklik katabilirsiniz.

Büyük bir incelikle ve zahmetli işlenen birbirinden şahane dantel yatak örtüsü örnekleri ile odanızı adeta sil baştan yenileyebilirsiniz. Bu güzelim örtülerin odanıza katacağı zenginliği kelimelerle ifade edemezsiniz. Yapılışı biraz sabır ve zahmet gerekiyor ama en nihayetinde sonunda ‘’ işte buna değer’’ diyorsunuz!

Dantel Yatak Örtüsü Yapılışı

Malzemeler

Dantel iplik

Satın almış olduğunuz ipe uygun TIĞ

İlk aşama: Sekiz zincir çekilerek halka yapılır

İkinci aşama: üç zincir çekilir ve ardından yirmi iki trabzan yapılır.

Üçüncü aşama: üç zincir çekerek başlayın. Devam ederek üç trabzan yapın ve bir sonraki ilmeğe aynı tere iki trabzan yapın. Sıra sonuna dek iki tek ve bir aynı yere iki trabzan olacak şekilde devam edin!

Dördüncü aşama: Sekiz zincir çekerek başlayınız. Yandan devam edin ve ardından sekiz trabzan daha yapınız ve beş zincir çekiniz. Bir trabzan atlayarak, sekiz trabzan yağınız. Sona sonuna kadar dört yuva olacak şekilde örmeyi unutmayınız.

Beşinci aşama: Bu aşamada popcornları yapacaksımız. Üç zincir çekerek ilk yuvanın içerisine bir popocorn yapacaksınız.

Ardından hemen yanına bir trabzan yapalım. Yanından devam ederek bir trabzan, bir popcorn ve bir trabzan daha yaparak iki zincir çekerek iki trabzan atlayalım. Bir trabzan, bir popcorn, bir trabzan daha yapalım ve bu şekilde örmeye devam edelim!

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir