AnaSayfa / Kadınca / Değişik havlu kenarı örnekleri

Değişik havlu kenarı örnekleri

Kullanım alanları bir hayli kısıtlı olmasına rağmen ev hanımlarının havlulara bu kadar değer vermesinin sebebi; Geçmişte anneannelerimizin kenarlarına emekle, özenle ördükleri desenlerdir. Bu gelenek günümüzde hala devam ediyor ve son derece birbirinden değişik havlu kenarlarını günümüzde hala facebook, twitter ve instagram gibi sosyal medya sitelerinde görebiliyoruz.

Dantelli, boncuklu ve halkalı havlu kenarlarının daha çok fazla ön plana çıktığını rahatlıkla görebiliyoruz. Artık çok daha değişik tasarım ve motiflerle havlu kenarları karşımıza çıkıyor.

Çeşitlilikleriyle ev hanımlarının ilgisini çekiyor ve onlarda elinden gelenin en iyisini yaparak misafirleri ve sevdikleri için örüyorlar.

Tığ  oyası ile yapılan havlu kenarlarını unutmamak gerekiyor. İçlerinde beklide en güzel olanları tığ oyası ile yapılanlardır. Aynı zamanda örülme şekilleri farklı olduğundan dolayı çeşitlik adına olumlu sonuçlar görebiliyoruz ve böylelikle her sene aynı örnekleri görmektense değişik, farklı göze hitap eden çeyizlik havlu kenarı modellerini görebiliyoruz.

Bir çok ev hanımının değişil desenlerde havlu kenarı ördüğünü biliyor ve en güzellerini sosyal medya, forum, blog sitelerinden temin ederek sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca kendi ördüğüm ve akrabalarımın ördüğün değişik havlu kenar örneklerini de sitemde yayınlıyorum.

Havlu kenarı örerken değişik nakışlar kullanmak isterseniz, Havlunuzun ilk başından ve sonunda 2 ayrı giriş yamalı ve klasik olarak 2 ters ve 1 düz yöntemi ile örebilirsiniz. 1.5 mmlik tığ işinizi fazlası ile görecektir.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tatlı Sevimli Çocuk Resimleri

Çocuklar birçoğumuzun zaafıdır. Onlar güldüğünde onları yeme isteği uyanır, kimi zaman da onları öpücüklere boğmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir