AnaSayfa / Kadınca / Değişik iğne oyası tülbent örnekleri

Değişik iğne oyası tülbent örnekleri

Paylaşmış olduğumuz değişik iğne oyası tülbent örnekleri güzel tasarımları ile dikkat çekiyor. Hoşunuza giden ve kendinize yakıştığını düşündüğünüz modelleri hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Model bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, sizlere göstermiş olduğumuz basit ve şık tülbent oyalarından istifade edebilirsiniz. Tülbentler o kadar farklı ve güzel görünüyorlar ki.. Bulunduğunuz her yerde fark edilecek ve şık bir görüntüyle dikkatlerin sizin üzerinizde olduğunu fark edeceksiniz.

İğne oyası işlendiği her kumaşı farklı ve özel bir hale büründürür. Eşarplarınızın kenarlarını iğne oyası tekniğiyle doğru bir şekilde ördüğünüz zaman muazzam bir tasarım ortaya çıkar.

İnce işçilikle özenerek örülen tülbentler sayesinde şaşalı bakışlar her zaman üzerinizde olur ve hatta nasıl ördüğünüzü size sorarlar.

Sizde nereden ve nasıl ördüğünüzü sitemizi tavsiye ederek belirtebilirsiniz. Dilerseniz paylaşmış olduğumuz birbirinden güzel ve değişik  tülbent oyası örneklerini facebook duvarınızda yada twitter adreslerinizde paylaşarak bizi memnun edebilirsiniz.

Elişi ile yapılan oyalı tülbentler, farklı ve öze olduğundan, hiçbir yerde bulunmadığından mütevellit ev hanımlarının ilk tercihleri arasında yer alıyor. Bu sebepler tüm kadınlar kendi eşarbı kendisi yapıyor, iğne oyası tekniklerini doğru bir şekilde uygulayarak tülbentlere işliyorlar.

Oyalar, sadece ülkemizde değil çeşitli ülkelerde bir elişi kültürü olarak varlığını sürdürüyor. insanların tarzını ve farklılığını ortaya koyan bu geleneksel motifler hala geleceğin gözde elişleri arasında yerini korumaya devam edeceğini adeta bizlere kanıtlıyor.

Genç kızlar evlilik çağına geldikleri zaman çeyizleri için birbirinden güzel elişleri örerler. En çok ilgi gören haliyle iğne oyalarıdır. Her genç kızın çeyizinde mutlaka değişik iğne oyası tülbent örnekleri vardır.

Dini inanışın bir gerekliliği olan tülbent, günümüzde farklı renkleriyle ve işlemeleriyle karşımıza çıkmaktadır. Genelde sade ve düz renk olarak piyasada satışa sunulan tülbentleri ev hanımları kenarlarını işleyerek oyalarla süsleyerek farklı hale getirirler.

Yapılışı zor olan oyalar oldukça sabır isteyen bir elişidir.  Ne demiş atalarımız; ‘’ Sabrın Sonu Selamettir’’ Sonunda çok güzel bir tasarım ortaya çıkacağı aşikardır.

Siz değerli ev hanımları bu güzeli el emeği ve göz nuru iğne oyası tülbent oyalarını büyük  bir emekle tasarlayarak ortaya çok daha güzel modeller çıkartabilirsiniz. İstifade edebileceğiniz onlarda değişik tülbent oyalarını birazdan sizlerle paylaşacağım. Ördüğünüz bu örnekleri emin olun bir çok ev hanımı soracak ve nasıl ördüğünüzü merak edecektir.

Her sene aynı modellerle ziyaretçilerine sığ bilgiler veren forum ve bloglardan sıkıldıysanız, bilgiajandam.org sitesinden en yeni ve aynı zamanda güncel olan elişlerine her daim ulaşabilirsiniz.

Günümüzde bir çok ev hanımı boş zamanlarını değerlendirerek iğne oyası gibi elişleriyle uğraşmaktadırlar. Geleneğimizin ve kültürümüzün bir parçası olan iğne oyalarına sahip çıkmalı ve her daim onları yaşatmalıyız.

Aynı modelleri değil de, birazda kendimizden bir şeyler katarak yeni ve değişik tülbent oyalarını yapmalıyız ki.. Gençlere örnek olsun değil mi? Bende bunun bilincinde olarak akrabalarımın ve tanıdıklarımın ördüğü değişik tülbent oyalarını sizlerle paylaşıyorum.

Genç kızları çeyizlerinin gözdesi olan oya işleri, eşarp ve tülbent gibi ürünlerle adeta hayat buluyor!

İğne oyası zor bir elişidir ve zamanla sizi sıkabilir. Unutmayın ki; Zor olan her şey güzel ve özeldir. İğne oyaları da tıpkı böyledir.. Ne kadar çok özen ve önem gösterirseniz, ortaya o kadar değişik ve özgün örnekler çıkabilir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

1 Yorum

  1. çok güzeller. elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir