AnaSayfa / Pratik Bilgiler / Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar? Ne Yapabilirim?

Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar? Ne Yapabilirim?

giysilerdeki-deodorant-lekesi-nasil-cikar
Bir kap içerisinde deterjan be ılık su karıştırılarak kıyafette deodorant lekesi oluşan kısım bu su yardımıyla temizlenir. Daha sonra kıyafet ılık suyla durulanmalıdır.

Yıkanması için yeterli zamanınız yoksa eğer deodorant lekeli kısım, su ve amonyak karışımına batırılmış bir pamukla silinmelidir.

Renkli olan kıyafetlerdeki renklerin solmamaları için su ve amonyak oranının %50 olması gerekmektedir.

Renkli olan kıyafetlerde oluşan deodorant izlerinin temizlenebilmesi için bir kova ılık su içerisine kalın tuz eklenir ve bu karışım iyice karıştırılır.

Lekeli olan kıyafet su içerisinde yaklaşık yarım saat boyunca bekletildikten sonra ılık suyla durulanır. Bir kaba %50 oranında su ve sirke eklenip karıştırılır.

Deodorant lekesi bulunan kıyafet bu karışım içerisinde yaklaşık 1 saat bekletilmelidir. Kıyafette sirke kokusu kalmaması için durulanmadan önce su içerisine yumuşatıcı ekleyerek kıyafetin bununla ovulması gerekmektedir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Keten Ayakkabı Nasıl Temizlenir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Keten ayakkabıların temizliği normalde oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Ayakkabılar çamaşır makinesine atılarak yıkanırsa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir