AnaSayfa / Yaşama Dair / Derin Dondurucuda Dolma Biber Nasıl Saklanır? Öğrenelim

Derin Dondurucuda Dolma Biber Nasıl Saklanır? Öğrenelim

derin-dondurucuya-dolma-biber-nasil-konulur
Yazın taze taze olarak tüketilen sebzeler neden kışında tüketilmesin ki? Günümüzde artık yiyeceklerde de bir oynama yapılmaktadır. Yazın taze olarak tükettiğimiz yiyecekleri kışında derin dondurucular saklamaktadır. Sağlıklı kalmak için elimizden geldiği kadar organik yiyecekler tüketilmelidir.

Dolma biberi nasıl saklanır?

Taze olarak alınan dolma biberleri ilk önce temizlenir. Daha sonra boyutlarına göre ayrılır. Dolma biberlerinin içlerinde çekirdeği kalmayacak şekilde su ile yıkadıktan sonra ters çevrilerek sularının akması sağlanır.

Kuruduktan sonra dolma biberleri iç içe geçirilerek buzdolabı poşetlerine düzenli şekilde koyarak paketlenmelidir. Daha sonra derin dondurucular içerisine düzenli şekilde sıralanmalıdır. Düzenli şekilde sıralanmasının amacı ise kullanıma alınacağı zaman kolaylık sağlamasıdır.

Daha sonra ise dolma biberleri doldurulacağı zaman hemen doldurulmalıdır. Buzları çözülünce doldurmak zor olacaktır ve biberlerin ağızlarında kararmalar olacaktır. Dolma biberleri zeytinyağlı olarak doldurulmalıdır. Biberlerin ağız kısımlarına da domates ile kapak yapılabilir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir