AnaSayfa / Eğitim Şart / Eğitimin önemi nedir kısaca

Eğitimin önemi nedir kısaca

Her çocuk eğitim hakkına sahiptir. Onlar dünyaya yararlı olan aha tomurcukları açmamış olan çiçeklerdir.

Eğitim demek insanları belli konular üstünde eğitmek demektir. Eğitimin yaşı yoktur. Kaç yaşında olursanız olun eğitim en önemli şeydir.

Bilirsiniz ki Atatürk’te bu konuya oldukça önem verirdi. Eğitim her çocuk için hayata hazırlanma dersidir. İlkokula başlarlar önce, okumayı ve yazmayı öğrenirler. Daha sonra lise ve üniversite derken bir meslek sahibi olurlar. Onların eğitimini keserek ancak bir hiç olurlar. Onların A’dan Z’ye bir çok şeyi öğrenmesi gerekir.

Aile fertlerinin de çocukların daha iyi anlayabilmesi için onlara yardımcı olması gerekir. Çocuklar her zaman bir şeyi mera ederler, onların rahat edebileceği bir ortam gerekir.

Çocukların mutlu olabileceği şeylerden birisi eğitim almak, öğrenmektir. Bir ülkenin teknolojik, ekonomik, politik ve askeri yönden gelişebilmesi için eğitime ihtiyaç vardır.

Bu dünyadaki en önemli şeylerin başında eğitim gelir. Eğitimi değerini bilmeli ve çocuklarımıza küçük yaştan itibaren eğitim vermeli, okutmalı, iyi okullara göndermeliyiz.

Hem evladınız hem ülkeniz kanacak ve bu sayede;  ülkemiz daha modern, daha kültürel ve yaşanabilir bir ülke haline gelecek.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir