AnaSayfa / Kadınca / Elişi yazma ve yemeni örnekleri

Elişi yazma ve yemeni örnekleri

Yazma kenarları denildiği zaman akla artık daha ilgi çekici ve farklı örnekler geliyor. İğne oyası yazma ve yemenilerde en çok zambak çiçeği dikkat çekerken çiçek motiflerinin günümüzde çok fazla kullanıldığını özellikle belirtmek isterim.

Çiçek desenlerini kullandığınız zaman daha hoş ve şık yazmalar elde edebiliyorsunuz. Bunun yanında yelpaze iğne oyalarının da hala geçmişten günümüze kadar popülerliğini koruduğunu söyleyebilirim.

Bu bahsetmiş olduğum örneklerin yanı sıra naylon ip ve ipekleri kullanın. Uygun kumaşı temin ettikten sonra üzerine farklı motifler işleyin. Çok şık ve göze hitap eden bir yazma elde edeceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Çiçekli iğne oyası yazmalara en çok yakışan oyalardan birisidir. Renk olarak kapalı hanımlarımız genelde kırmızı ile pembe renkleri tercih ediyorlar.

Bu örneklerin çok daha fazla dikkat çekmesi için şerit halinde yeşil iğlerin kenarlarına işlenmesi çok daha özellikli olmasını sağlayacaktır.

Nitekim bu şeritler ile daha doğal ve canlı bir model oluşturmak söz konusu olmaktadır. Yazmaların içerisinde yer alan objelerde model oluştururken son derece önem arz etmektedir.

Yazmalarda çok şerit olduğu zaman pastel renkler daha fazla tercih ediliyor, tek renkli azmalarda ise birden fazla renk kullanılabiliyor.

Yelpaze iğne oyalarında artık düğümlerin atılışı ve yazmaya işlenmesi bir hayli zor gibi görünüyor. İğne oyasına yeni başlayanların zorlanacağını söyleyebilirim.

Kullanılan ipin narin ve hassas olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Yapacağınız en ufak yanlış yazma kenarınızın kötü görünmesine neden olacaktır.

Bu işler çok elenip sıkı dokunması gereken işlerdir. Son derece dikkatli davranılmasında yarar vardır. Dikkat ettiğiniz zaman hatasız ve mutlu bir şekilde yazma örneğinizi elde edebileceksiniz. Hayal gücünüzü kullanmaktan çekinmeyiniz. Aynı örneği yapacağım diye de kendimizi kasmanızın lüzumu yok

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tatlı Sevimli Çocuk Resimleri

Çocuklar birçoğumuzun zaafıdır. Onlar güldüğünde onları yeme isteği uyanır, kimi zaman da onları öpücüklere boğmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir