AnaSayfa / Dini / En etkili sıkıntı duaları resimli indir ve paylaş!

En etkili sıkıntı duaları resimli indir ve paylaş!

Sıkıntı ve derdi olanların okuyabileceği birbirinden güzel ve etkili duaları resimli olarak bir araya getirdim. Sıkıntılardan kurtulmak için rabbinize yönelin ona dua edin ve ibadetlerinizi yerine getirin.

Her derdin bir nedeni vardır.  Vah başıma gelenler diye yanıp tutuşacağımıza oturup iyice düşünmeli ve bu zorluğu nasıl atlatacağımıza dair Rabbimize dua etmeliyiz.

Sıkıntı insanı psikolojik olarak yıpratan, ruhsal olarak çöküntüye uğramasına neden olan bir vakadır. Hadisi şeriflerde ve kutsal kitabımız kıranı kerimde sıkıntıdan kurtulabilmek için neler yapılması gerektiği özellikle vurgulanmaktadır.

Her zorluğun bir kolaylığı olduğu kitabımızda belirtilmiştir. Demek ki dertlerden arınmanın bir yolu var.

Sıkıntısı olanlar boş işlerle uğraşmamalı. Dinimizce caiz olmayan, haram işlere bulaşmamalı ve her daim kendinize yarar sağlayacak uğraşlar edinmelisiniz.

Hemen akabinde sabırlı olmak gerekir. Sabrın sonu selamettir ve rabbimiz sabırlı olanları ödüllendirir. Sıkıntılardan kurtulmak için dua okumak gerekir Bugün sizlere resimli sıkıntı dualarını paylaşacağım.

İNDİR VE PAYLAŞ! ( Resmin üzerine gelerek Mouse ile sağ tuş yapın ve ‘’ farklı kaydet’’ diyerek duayı kaydedin)

İmam-ı Cafer Hazretleri Ne zaman dara düşse hemen bu duayı okurdu gerçekten çok etkili bir dua. İstediğiniz kadar okuyabilirsiniz.

Hadisi şerifte şöyle buyruluyor; Tövbe edeni Allah dert, sıkıntı ve üzüntülerden, geçim sıkıntısından kurtarır ve rahatlatır.  Hiç beklemediğiniz anda bereket kapınızı çalar!

Dara düşen ve sıkıntı içinde olan bir kişi kesinlikle bu güzel duayı okumalıdır.

Her Allah’ın günü sabah ve akşam 7 kere okuyarak sıkıntı ve dertlerinizden kurtulabilirsiniz.

Hem dünya hem ahretteki sıkıntılardan kurtulmak için okuyunuz….

Müsibet, bela ve sıkıntılardan kurtulmak için;

Hem borcu hem derdi olan kişiler ” Hasbünallah ve ni’mel-vekil” desin. Çok etkilidir.

Derdi olan ve dara düşen insanlar sıkıntılarından kurtulmak için Cuma namazından hemen sonra ihlas, felak ve nas surelerini yedişer kere okunmalıdır. Okursanız belalardan ve kazalardan kurtulabilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Sekine Duası Okunuşu Ve Türkçe Anlamı ( Meali)

Sekine duasının okunuşunu ve Türkçe mealini sayfamızda bulabilirsiniz. Sekine sözlükte güven, sükunet, dinginlik, huzur ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir