AnaSayfa / Genel Kültür / En güzel Yaz Çiçekleri Nelerdir? İsimleri

En güzel Yaz Çiçekleri Nelerdir? İsimleri


Çiçekler bütün bir yaz, balkonlarımızda ve bahçelerimizde gönlümüze huzur ve neşe verirler. Peki, yaz çiçekleri nelerdir? Nasıl bakım isterler? Öğrenmek için yazımızın devamını kesinlikle okumalısınız.

Zinya: Haziran’da açmaya başlar ve suyu çok sever. Fazla güneşe dayanamaz ve solar.

Kadife Çiçekleri: En dayanıklı çiçekler grubuna ait bu çiçek, çok su istemez. Kuruyan bölgelerini kopartmak, büyümesini hızlandırır.

Alisyum: Bahçe çiçeği olan bu bitki çabuk yayılır. Çok fazla su ve güneşe ihtiyaç duymaz. Beyaz renkte olanları, harika kokar.

İpek Çiçeği: Her gün güneşle açar, güneş gidince solar ve bütün yaz yaşayabilir. Bol suya ihtiyacı vardır.

Begonya: Daha çok gölgeyi seven bu bitki, güneşe dayanamaz ve suyu çok sever.

Orkide :En güzel çiçeklerden birisidir. Harika bir güzelliğe ve kokuya sahiptir. Bazıları ona ‘’gelin’’ çiçeği diyor. Bulunduğu her ortama güzellik ve farklılık katar.

 Kiraz Çiçeği :En popüler çiçeklerden birisidir. Japonya’da yetişmektedir. Çiçek açma dönemlerinde Amerika Ve Japonya’da Festival yapılır. Beyaz rengi çok zarif, pembe rengi ise insanın aklını başından alacak kadar güzeldir.

 Müge Çiçeği: Zarif bir çiçektir. Çabuk kırılgandır. İlkbahar mevsiminin en nadide ve güzel çiçeğidir. Biraz ufak ama elegan bir yapısı vardır.

Kırmızı Gül :‘’Seni Seviyorum’’ demenin en güzel yolu kırmızı gül olsa gerek.. En güzel çiçek isimleri listemizde yer alıyor. Aşkın simgesi kırmızı gül kokusuyla insanı kendisine bğalıyor!

Kana Çiçeği: Yaprakları bile güzel olan bu muazzam çiçek göz kamaştırıcı bir estetiği sahiptir. Etkileyici renkleriyle İngiltere’de çiçek bahçelerinde sıkça rastlanmaktadır.

İxora : Kırmızı rengi ile dikkatleri üzerine çeken bu şahane çiçek, Hindistan’da bolca bulunur.  Zaten bir diğer adı ‘’ Hint Yasemini’’ olarak bilinir. Eylül ile mayıs aylarında çiçek açar

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir