AnaSayfa / Kadınca / Esmerler Nasıl Güzelleşir? İşte Makyaj İpuçları

Esmerler Nasıl Güzelleşir? İşte Makyaj İpuçları

Esmerlerin ten renklerinden dolayı yapmış oldukları makyajlar daha rahat belli olur ve bizde bu konu hakkında sizlere püf noktaları anlatacağız.

Bu şekilde hem güzel bir fiziğe hem de harika makyaja sahip olacaksınız. İlk olarak makyaj konusunda bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğer sizlerinde ten rengi koyu ise o zaman bu yazımız sayesinde sizlerde güzel birisi olabilirsiniz. Nasıl mı olacak ?

Şimdi kişinin ten rengine göre kullanacak olan renklerde değişmektedir.

Koyu Tenlilerin Makyajı ve Bakımı Hakkında İpuçları

Kahverengi , sarı ve kızıl saçlar ile bir bütün olan koyu tenle en uyumlu renkler şöyle ; Çikolata kahvesi ve bejden mercanı’dır.

Bu renkler sıcak bir renk paletidir. Yani bu renkler sizin cildinizi daha genç gösterir. Tabi uygulama işlemine geçmeden önce birkaç noktaya dikkat etmemiz gerekiyor.

Fondöten süreceğiniz zaman kendi teninizden daha koyu olmamasına dikkat edin. Eğer daha koyu renkli fondöten sürerseniz , doğal durmayacaksınız ve daha yaşlı görüneceksiniz. Bunun için bir ton açığını ya da aynı tonu kullanmaya özen gösteriniz.

Kesinlikle göz çevrenizde fondöten kullanmamaya özen gösterin. Çünkü fondöten o bölgede birikir ve sonra kırışıklıklar ortaya çıkar.

Ten renginiz eğer biraz bronz ise o zaman şu renkleri tercih edebilirsiniz ; Mercan , şeftali , kayısı ve kiremit renkleri. Pembe tonlar sizler de güzel durmaz.

İlk önce allığınızı hafifçe sürün ve sonra ağırlığını kontrol edin. Eğer makyajınız az geldiyse o zaman ekleme yapabilirsiniz.

Açık renkler her zaman detayları bir tık ön plana çıkarır. Fakat koyu renkler geri plana iter. Örnek verecek olursak yuvarlak bir yüzünüz var ve sizler elmacık kemiklerinizin altına allık sürerseniz eğer daha ince görünebilirsiniz.

Kahverengi bir gözleriniz varsa o zaman günlük kullanım için bence ideal bir renktir ve bu renkler gözlerinizi ortaya çıkarır.

Özellikle akşam saatlerinde bronz rengi ya da altın rengi dikkati her zaman gözlerinize toplar. Hem üst hem de alt kirpiklerinizin diplerine açık renk ile pırıltılı olan eyeliner uygulaması yapın.

Bu şekilde gözleriniz daha aydınlık olacaktır. Aynı zaman da üst kirpiklerinize kalem çekerseniz bakışlarınız daha etkili olabilir.

Şeftali renkleri ile bej rengi ten renginiz ile uyumlu olduğundan dolayı dudaklarınız daha doğal olacaktır. Aynı zaman da açık ve parlak renkler sayesinde ince dudaklarınız daha dolgun olur. Dudaklarınızda eğer turuncu tonları kullanırsanız daha çekici olursunuz ve tüm bakışları üstünüze toplanır.

İlk olarak kızlar rujunuzun rengine göre bir dudak kalemi ile kontur yapın ve sonra içini rujla doldurun. Eğer dudaklarınız kalın değil ince ise o zaman kalemi çok hafif dışarıdan çekebilirsiniz.

Daha fazla yaparsanız eğer doğal olmazsınız. Özellikle kızıl ve kahve tonları isi hem kadınsı gösterir hem de duruşunuzu daha asil yapar.

Dişlerinizin daha beyaz görünmesini istiyorsanız o zaman kahverengi yerine soluk renkleri tercih edebilirsiniz.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Tatlı Sevimli Çocuk Resimleri

Çocuklar birçoğumuzun zaafıdır. Onlar güldüğünde onları yeme isteği uyanır, kimi zaman da onları öpücüklere boğmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir