AnaSayfa / İlginç Bilgiler / Evde Kullanılmayan Eşyalardan Kumbara Yapımı

Evde Kullanılmayan Eşyalardan Kumbara Yapımı


Elbette ki her evde kullanılmayan bir takım şişe, kutu, boncuk gibi eşyalar bulunur. Bu eşyaları çöpe atmak yerine değerlendirerek çok güzel tasarımlar çıkabilir ortaya. Mesela bu kullanılmayan eşyalardan çok şık bir kumbara yapılabilir. İhtiyaç duyulan tek şey ise biraz kullanılmayan eşya ve birazda yaratıcılıktır. Bu sayede isteyen herkes hem kullanılmayan eşyaları çöpe atmak yerine değerlendirmiş olur hem de şık bir kumbaraya sahip olur.

Kumbara Yapmak İçin Kullanılacak Olan Malzemeler

Kullanılacak olan malzemeler yapılacak olan kumbaraya göre değişiklikler gösterir. Kumbarayı hazırlamak için boşalmış bir salça tenekesi, kavanoz ya da metal bir parfüm kutusu kullanılabilmektedir.

Kumbara Nasıl Yapılır?

1 – Öncelikle seçilen kutunun üst kısmına içinden de para geçecek büyüklükte bir delik açılır.

2 – Daha sonra eğer kullanılan eşya bir kavanozsa kapağı sıkıca kapatılır ve etrafı ip gibi bir eşyalar kaplanarak dışı istenildiği gibi süslenir.

3 – Kullanılan eşya eğer bir salça tenekesiyse silikon yardımıyla üst kapak yapıştırılır ve etrafı farklı malzemelerle kaplanarak süslenir.

4 – Bu ve buna benzer fikirlerle aslında herkes kendi yaratıcılığını kullanarak farklı şekillerde kumbara yapabilir.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir