AnaSayfa / Yaşama Dair / Evde Saç Rengini Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Evde Saç Rengini Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

sac-rengini-acmak-icin
Saç rengini açma güdüsü özellikle koyu renk saçlara sahip kişilerde sıklıkla rastlanmaktadır. Bunun sebebine bir nebze de olsa özenti denilebilmektedir. Diğer bir sebep olarak da değişim istediği gösterilebilmektedir. Toplumlarda genellikle kadınlar saç rengini açma yollarına başvurmaktadırlar. Çünkü kadınların değişim istediği onları psikolojik açıdan memnun kılmaktadır bir nevi terapi gibi gelmektedir.

Eğerr saç rengini açmak isteyen kişiler kuaföre gidip harcama yapmak istemiyorlarsa evde de kendi imkanları ile saç renkleri açabilmektedirler. Bunun için bilindik ve kuaförlerinde kullanmakta oldukları saç rengi açıcıları kullanılabilmektedir.

Ancak ürünü alırken muhakkak hangi saç renginden hangi saç rengine geçildiği tablosuna dikkatle bakılmalıdır. Aksi taktirde saçları güzelleştirmek yerine yanmasına sebep olunabilir. Ürüne karar verildikten sonra saça uygulama aşamasında özellikle belirtilmelidir ki saçı açmaya saçın uç kısımlarından başlanmalıdır.

Çünkü dipler uçlara göre daha açık renkte olabilmektedir. Uçtan deneye deneye diplere ulaşmak saçın beklendiği ölçüde yada paralelinde güzelleşmesini sağlamaktadır.

Bunun dışında daha az harcama ile oksijenli su kullanılabilir. Oksijenli suda renk açma görevi görmektedir. Fakat uygulamadan sonra saç tellerinin sertleşmesi beklendik bir etki olmaktadır.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir