AnaSayfa / Sosyal Medya / facebookta engel kaldırma nasıl yapılır ve olur?

facebookta engel kaldırma nasıl yapılır ve olur?

Sizi rahatsız edenleri daha önce facebook üzerinden engellediniz aman nasıl engellediğinizi hatırlayamıyorsanız, resimli anlatımlı konumuzdan kolayca istifade edebilirsiniz.

İlk önce facebook hesabınıza giriş yapın ve ardından anasayfada sağ üst köşede yer alan açılır menüye tıklayın. Açılan menüde ‘’Ayarlar’’ yazan yere basın.

Ardından hemen sağ köşede ‘’Engelleme’’ yazan bölüme gelin. Aşağıdaki resimde kırmızı ile kare içine aldım.. Görebilirsiniz.

Resimli görüldüğü gibi daha önce engellemiş olduğunuz kiş/kişler görünecektir. ‘’ Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının yanında yer alan ‘’ Engellemeyi kaldır’’ linkine tıklayınız.

Ardından bir sayfa açılacak ve  onayla butonuna basacaksınız. Aşağıda yer alan resimde görebilirsiniz..

Onayla butonuna bastığınız zaman kullanıcının engeli kalkacaktır. Dilerseniz tekrardan engellemek isterseniz bu bölüme gelerek dilediğiniz kullanıcıyı, sizi rahatsız edenleri engelleyebilirsiniz.

Engelleme sayfasında sadece kişiler değil ayrıca size gelen mesajları, uygulama davetlerini, etkinlikleri ve sayfaları engelleyebilirsiniz.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Facebookta arkadaşları gizleme yeni resimli anlatım 2017 – 2018

Bazı nedenlerden dolayı facebook arkadaşlarınızı gizlemek isteyebilirsiniz. Bizde bu konuda size yardımcı olmak için en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir