AnaSayfa / Oyunkolik / Gta 4 Grafik Sorununa Çözüm

Gta 4 Grafik Sorununa Çözüm

GTA 4 oyunu biliyorsunuz ki günümüzde halanda popülerliğini koruyan oyunlardan birisidir. Bu oyun hakkında hem forumlarda hem de bloglarda çok sorular soruluyor. Bu sorular ise genel olarak grafik ayarları oluyor. Özellikle oyuncular , oyun içerisinde şu hatayı alıyorlar ;

Warning! Your graphics settings are near , or exceed , the suggested resource limits four system. It is recommended that you reduce your gaphics settings in order to run the game optimally.

Böyle bir uyarı geldiği zaman grafik ayarlarında bir işlem yapılmıyor. Uyarıda gördüğünüz gibi İngilizce yazıyor ve birçok kişi İngilizce bilmediği için Türkçesini aşağıya yazıyorum. Uyarıda şöyle diyor ;

Grafik ayarlarını hiçbir şekilde değiştiremeyeceğinizi , sistem gereksinimlerinizin grafik ayarlarını değiştirmeye yetmediğini söylüyor.

Oyunlar biliyorsunuz sistemin gücüne göre grafik kalitelerini otomatik olarak belirliyor. Birçok oyuncu ise grafik ayarlamayı bilmediği için doğru ayar yapamıyorlar. İşte bu yüzden oyun yapımcıları da bu şekilde bir düzenleme yapıyorlar. Eğer sizlerde böyle bir uyarı ile karşılaşıyorsanız oyunu şöyle oynamanız gerekiyor.

GTA 4 ÇÖZÜNÜRLÜK YÜKSELTME

GTA4 oyununu açın ve Video Mode yazan yere gelip 800×600 (50 hz) yapın. Sonra üzerine tıklayın ve monitörünüzün maksimum desteklemiş olduğu çözünürlük hangisi ise ona göre bir sınırlama çıkacaktır.

Eğer yukarıda yazmış olduğumuz uyarı sizde çıkmıyorsa o zaman istediğiniz çözünürlüğü yapıp oynayabilirsiniz. Değişiklikleri yaptıktan sonra onaylamak için SPACE tuşuna basın. İşlem bu kadar.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Lol Yasuo Oynanışı Taktikleri Kabiliyet Dizilimi Ve İtem Dizilimi Nasıl Olmalıdır?

Legens Of Legens Yasuo Hakkında Kısa Bilgi Yasuo azmiyle dikkat çeker ve tam bir kılıç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir