AnaSayfa / Sözler & Mesajlar / Güzel Resimli Cuma Duaları

Güzel Resimli Cuma Duaları

Güzel ve aynı zamanda resimli Cuma günü dualarını çok beğenecek ve paylaşmak için can atacaksınız. Hepsi birbirinden anlamlı güzel dualardır.

Duanın sözlük anlamı; Seslenmek, davet etmek ve yardım istemektir. Din Istılahına göre; Allah’ın kudreti ve büyüklüğü karşısında kulun aczi yetini bilmesi, sevgi ve lütuf ile onun nimetlerini yardımını, ahrette ve dünyada iyilikler ihsan etmesini dert ve sıkıntılardan kurtulmak için çarenin adı duadır.

Bir başka deyişle; Sonu belli olan insanın belirli kapasitesiyle tüm aciz ve benliği ile sonsuz, sınırsız kudret sahibi olan yüce Allah’a sığınması, yardım dilemesi demektir.

İnsan tüm zayıflığı, ve acizliği ile ihtiyaç halinde olduğundan Yüce rabbimizin sonsuz kudreti ve büyüklüğü karşısında isteklerini dile getirir. O’nun yardımları ile bir yerlere geleceğinin her zaman bilincindedir.

O yüzden yapılan tüm dualar; İnsan oğlunun Allah’a olan inancının ve aynı zamanda güvencinin bir göstergesi olarak kabul edilir.

Dua etmek biz insanların doğuştan gelen bir duygusudur. Sonrada kazanılan bit yetenek yada olgu değildir. Yaratılış itibari ile insan dua etmeye meyillidir. Bu sebeple tüm dinlerde dua etmek vardır.

Kendisinden kat be kat üstün, güç sahibi bir varlığa inanan her insan, yaşamının belirli bir anında dua etmeye ihtiyaç duyan neden ise her insan bazen üstesinden gelemeyeceği üzüntü ve sıkıntılarla karşılaşabilir.

Böyle durumlarda Allah’tan yardım dilemek, ona sığınmak anca dua etmekle gerçekleşebilir. Çaresizliğin ilacı dua etmektir. İçten , samimi yalvararak dua etmek oldukça etkilidir.

Yüce rabbimizin en çok sevdiği ve istediği ibadet Dua etmektir. Cuma günü sizlerde sevdiklerinizle aşağıda resimli olarak paylaştığımız duaları paylaşabilirsiniz.

Dinimizde duanın en çok kabul olduğu günlerden birisi Cuma günüdür. Bayramlardan ve diğer dini günlerden daha önemli bir gündür.

O yüzden Cuma günü bol dua etmeli namazlarımızı kılmalı ve ibadetlerimizden mahrum kalmamalıyız. Eğer işimiz varsa işimizi bırakmalı, dükkanımız varsa kapatmalı ve Cuma namazına gitmeliyiz. Zira Allah’ rızkımızı fazlası ile verecektir.

En güzel anlamlı ve etkileyici resimli Cuma duaları

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Mevlana’nın Aşk sözleri Resimli ( Facebook-Twitter-İnstagram Paylaş)

Mevlana denildiği zaman akla aşk ve hoşgörü gelmektedir. Bazıları bu aşkı dünyevi aşk ile karıştırıyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir