AnaSayfa / Kadınca / Havlu kenarı modelleri

Havlu kenarı modelleri

Mutfak ve banyolarımızın olmazsa olmazları havlular, kenarlarına işlenen iğne oyaları ve çeşitli motiflerle çok daha modern ve şık bir görünümle karşımıza çıkıyor. Genç kızlar çeyizleri için hazırladıkları havluları büyük bir emekle süsleyerek gerek sosyal medyada gerekse kendi kişisel web sitelerinde yapmış oldukları bu şaheserleri yayınlıyorlar.

Genç kızlar henüz evlenmeden çeyizleri için hazırlıklara başlarlar. Hem anneleri hem kendi ördükleri örgüler onlara fazlasıyla yeter artar bile.. Çeyiz sandıklarında mutlaka bulunması gereken parçalardan birisi havlulardır. Kimileri sade ve hazır olanlarını tercih ederken bazıları benim gibi kenarlarını bin bir emekle süsleyerek daha farklı ve şık havlular elde edebiliyorlar. Sizlerde benim paylaşmış olduğum çok güzel havlu kenarı örneklerinden faydalanarak hem çeyizinize hem kendi evinize birbirinden güzel havlular örebilirsiniz.

İlk başlarda biraz zorlanacak ve yapmak istemeyeceksiniz. Hiçbir zaman yılmayın ve örmeye devam edin. Sonucunda çok güzel ve hiç kimsede olmayan ender bir çeyiz parçasına sahip olduğunuzda çok sevineceksiniz. Çeyiz işleri öyle bilindiği gibi kolay değildir. El emeği ile yapılan çeyizler tecrübe ve yıllar gerektirir. Bazıları hazır ürünlerle çeyizini kısa bir sürede hazırlar ama hiçbiri el emeği ile yapıla çeyiz eşyaları kadar değerli ve kaliteli olmaz.

Sade havlulardan hoşlanmayan hanımlarımız rengarenk havluları tercih edebilir, kenar kısımlarına danteller süsleyerek havlularını şık yapabilirler. Dantel modası günümüzde bir çok elişi örneğine hala etkisini göstermektedir. Özellikle havlu kenarlarında daha sık karşılaşmaktayız.

Dantel havlular genelde banyolar için tercih ediliyor. İplik malzemesi olarak dilereniz merserize ip tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde ucuz iplerden kesinlikle sakının yoksa tüm emekleriniz boşa gidebilir. Kalın dantel ipleri sayesinde hem uzun süre kullanacağınız bir havlu örmüş olursunuz hem emekleriniz boşa gitmez!

İğe oyası ile yapılan beyaz danteller rengarenk havlulara adeta hayat veriyor ve onları bambaşka bir ev ürünü haline getiriyor. Böylesine güzel havlular insan kullanmak bile istemiyor. En iyisi çeyiz için örmek ve ileride evlendiğiniz zaman kullanmak daha mantıklı

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir