AnaSayfa / Eğitim Şart / Hiç Merak ettiniz mi? Yağmur Suyunun Faydaları Nelerdir

Hiç Merak ettiniz mi? Yağmur Suyunun Faydaları Nelerdir

Yağmur suyu insanlar için çok önemlidir ve büyük bir önem taşımaktadır. Yağmur suyu nasıl bitkileri koruyorsa , bizim de cildimizin sağlığını koruyor ve güzellikle veriyor.

İlkbahar ile sonbahar ayında yağmur daha fazla yağdığından dolayı çok büyük faydası bulunuyor. Yağmur’un aynı zaman da bilinmeyen faydaları uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

Eğer sizler yağmuru doğru bir şekilde değerlendirirseniz o zaman hem cildiniz güzel olur hem de sağlığınızı olumlu yönde korumuş olursunuz.

Yağmur Suyun Faydaları İse Şu Şekilde ;

Suyun içerisinde biliyorsunuz azot bulunmuyor sadece şimşek çakmaları sonucu azot oluşuyor. Azot bitkilerin yeşilliği için en önemli etkenlerden birisidir. Bitkilerin gelişimi için azot’un önemi çok büyüktür.

Eğer bizler saksı bitkilerini yağmur suyu ile yıkarsak köklerinde biriken tuzlar yok olur ve bu şekilde bitkinin ömrü daha uzun olur.

İlkbahar ayında yağan yağmurlar sayesinde çiçeklerde biriken toz ve polenler atmosferin içerisinde dolaşımı engellenir ve bu şekilde toprağa kadar ulaşır.

Yağmur suyu mineral bakımından çok zengindir ve bu yüzden biriktirilip içilebilir. Bunun yanı sıra vücudumuz için doğal ve temiz bir oksijenli sudur.

Yağmur suyu insanın cildine çok iyi gelir. Özellikle yağmur suyu ile yüzünüzü yıkarsanız ve bir süre kadar hiç silmeden kurumaya bırakırsanız o zaman yüzünüz tazelenmiş gibi olur.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

En Güzel Boyama Sayfaları

Çocuklar hayal güçleri sayesinde çok güzel boyama sayfaları  oluşturabilmektedir. Boyama kitaplarında yer alan desenler çocukların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir