AnaSayfa / Kadınca / İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri Resimli

İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri Resimli

İğne oyası havlu kenarı modelleri en güzel resimli çeşitleriyle karşınıza geliyor. İşlemeleri bir hayli uzun senelere dayanan bu süsler, şimdilerde modern ve ihtişamlı tasarımları ile dikkat çekiyor.

Annelerimizin ve yakın akrabalarımızın evlerinde en çok görmeye alışık olduğumuz elişlerinin başında havlu kenarı iğne oyalı örnekler gelir.

Bu makalemde siz değerli ev hanımları için seçtiğimiz birbirinden şahane iğne oyası havlu kenarları resimlerini paylaşacağım.

Elişi örnekleri dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak iğne oyası gelir.  Her ne kadar zor ve meşakkatli olsa da, sanırım iğne oyası işlemelerini sevmeyen kadın yok gibi değil mi?

Geçmişten günümüze kadar uzanan bu elişi yolculuğunda envai çeşit örnek ve model bulunuyor. Havluları güzelleştirmek adına yapılan bu çalışmaları takdir etmek ve gelişmesine katkıda bulunmak için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz.

En çok rağbet gören elişlerinin başında gelen havlu kenarı çalışmaları en çok iğne oyası ile yapılıyor ve genç kızların çeyiz sandıklarının baş ucuna konuluyor.

Bugün çok hoşunuza gidecek ve işlemelerini örerken sıkılmayacağınız iğne oyası havlu kenarları çeşitlerini göstereceğim.

Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak ve gözünüzün önünde canlandırarak bu örneklerin pek çok daha farklı ve özel olanlarını örebilirsiniz. Derlediğim örnekleri eminim çok beğeneceksiniz!

Eskiden örülen havlular günümüzdeki gibi abartalı satılmazdı. Fakat herkesin evinde sade ve işlemeleri şık olan havlu kenarları bulunurdu. Her biri aynı güzellikte olup, emek verilerek örülürdü.

Bizlerde güzelim havluları kendi çabalarımız ile zaman geçirerek hobi amaçlı örmeli ve değişik işlemelerle süslemeliyiz.

Sizlerin fikir sahibi olacak birbirinden güzel resimleri aşağıya eklemiş bulunmaktayım. Her biri şık ve modern tasarımları ile dikkat çeken örneklerdir. Banyolarınızı mutfaklarınızı ve en önemlisi çeyizlerinizi fazlası ile süslemeye yardımcı olur.

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir