AnaSayfa / Kadınca / İğne Oyası Yemeni Örnekleri 2018

İğne Oyası Yemeni Örnekleri 2018

İğne oyalı yemenileri kim kullanmak istemez değil mi? Özellikle tesettürlü genç kızlarımız artık hazır yazma satın almak yerine kendi yemenilerini evde kendileri örüyorlar. İğne oyası işinden anlayan herkes bu örneklerin hepsini kolaylıkla örebilir.

Genç kızlarımızın en tatlı telaşlarının başında çeyiz hazırlığı gelir. Bu esnada çok sevdiğimiz annelerimiz onlara fazlasıyla çeyiz konusunda destek olur.

Çeyiz sandıklarının vazgeçilmez parçalarından birisi kuşkusuz yemenilerdir. Renkli, farklı, işlemeli, bazen allı ve pullu örnekleri ile tesettürlü kızlarımızın aklını başından almaya yeter artar bile…

İlla tesettürlü bayanlar yemeni kullanacak diye bir kaide yok. Açık olan genç kızlarımız fular ve mevlitlerde yada namaz kılacakları zaman bu güzelim yemenileri kullanabilir, evine gelen misafirlerine takdim edebilir. Gördüğünüz gibi yemenilerin ve yazmaların kullanım amacı bir hayli fazla. Böylesine çok yönlü bir elişini kim örmek istemez değil mi?

Yemenilerinize iğne oyası işlemeden önce ilk yapmanız gereken iğne oyası ile çevresini geçmeli ve tığ yardımıyla motifleri örmelisiniz. Bu sayede çok daha şık bir yazma modeli elde edeceksiniz

İğne oyası yemeni modellerinde renkli motifler kullanılıyor. Üzerlerindeki motiflerin en çok dikkat çekeni; Güller, halkalar, kalp ve çiçeklerdir. Gönlünüz nasıl istiyorsa dilediğiniz motifi ve figürü yemenilerinize uygulayabilirsiniz.

Bu sene birbirinden güzel yeni yemeni örnekleri çeşitli sosyal medya hobi gruplarında yayınlandı. Ben hem kendi ördüklerimi hem oradan temin ettiğimi çeşitleri sizlerle paylaşıyorum. Aralarında beğeneceğiniz, çeyizlerinize örmek için can atacağınız çok şık örnekler bulunuyor.

İğne oyasının yapılışı her zaman zordur ve zahmet ister ama kızınız ve eviniz için ördüğünüz işlemelerin karşılığını elbette fazlası ile alırsınız.

Günümüzde neredeyse tüm kapalı kadınlar yemenilerini oya olmadan kullanmak istemiyor. Oyasız olan yemeni gerçekten sade ve hiçbir anlam ifade etmeyen bir aksesuar gibidir.

Bu senenin yani 2018’in en gözde yemenilerine gelin göz atalım.

 

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Bebeğe 6. Aydan Sonra Ne Verilir?

Bebeklerin bakımı nasıl önemli ise yemek düzenleri de o kadar önemlidir. Yetişkin olarak bizim yiyecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir