AnaSayfa / Yaşama Dair / İlmek nasıl atılır? Kısa ve öz anlatım

İlmek nasıl atılır? Kısa ve öz anlatım

Hanımların yaz kış severek yaptıkları örgü hobisi, daha önce örgü deneyimi olmayan hanımlar için ilk görev ilmek atmaktır. Klasik ilmek atımından sonra değişik modellerle örgülerine devam edebilirler. Örgü hobisi gelişmiş olan hanımlar için de farklı ilmek seçenekleri mevcuttur.

İlmek Atımı Nasıl Olur?

İpliği işaret parmağı ile başparmağı arasında dolanmış şekilde tutunuz. Baş ve işaret parmağınızı ipliğin iki ucundan çekerek birleştiriniz. Oluşan 2 ilmeği şişe takınız. Diğer ilmekler için, bir ucu başparmakta diğer ucu işaret parmağın üzerinde dolanmış şekilde parmaklarınıza atınız.

Sonrasında şişi önce başparmak tarafına daha sonra ise işaret parmağı tarafına batarak ilmeğinizi çekiniz ve şişin üzerine atınız. Her ilmek için aynı şekilde yapınız.

İki Renkli İlmek Nasıl Atılır?

İki ipi birden işaret parmağınıza düğüm şekilde atınız ve tam sıkmadan şişe geçiriniz. Sonrasında iki ilmeğin arasından şişi geçiriniz. Ana rengi şişe dolayın ve ilmeği sol şişe takınız. Tüm işlem bu kadardır aslında. İstediğiniz uzunluğa ulaşana kadar bu işlemleri tekrar ediniz.

İlmek Nasıl Atılır Videolu Anlatım

Yazar: Baha Yıldırım

26 Yaşında Üniversite 4. sınıf öğrencisi En çok sevdiği şarkı Adaşının söylemiş olduğu Baha'dan '' kutupta yaz gibi'' Özledim Seni!

İlgini Çekebilir!

Diş Ağrısı İçin Evde Neler yapılabilir?

• İlk adımda dişlerinizi fırçalayıp ağzın tümünü temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Fırçalama ağızdaki bakteri ve asit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir